متاسفیم! اطلاعات مورد نظر در حال بروزرسانی است.


واحد هواساز یا ایرند کمپرسور بخشی از کمپرسور است که وظیفه مکش هوا به درون کمپرسور جهت فشرده سازی را بر عهده دارد. برای مشاوره رایگان، بررسی کاتالوگ و خرید واحد هواساز کمپرسور ایرند با کارشناسان دلکو صنعت تماس بگیرید.

 

واحد هوا ساز یا ایرند چیست؟

واحد هواساز یا ایرند (AirEND) یکی از اصلی ترین قطعات در کمپرسور به حساب می آید. قطعه ای که مکش هوا  به درون کمپر سور را از محیط اطراف انجام می دهد ایرند گفته می شود. در واقع این بلوکه هواساز قلب کمپرسور است.انرژی ایرند از طریق تسمه یا کوپل مستقیم تامین می شود.ایرند یا واحد هواساز بخش اصلی در کمپرسورهای اسکرو و پیستونی است.

واحد هواسازی کمپرسور ایرند

انواع ایرند کمپرسور

ایرند کمپرسور در مدل ها و ظرفیت های مختلف تولید می شوند. در ادامه به معرفی انواع ایرند کمپرسور می پردازیم.

 • واحد هواساز کمپرسور باد سیلندر پیستونی
 • واحد هواساز کمپرسور اسکرو
 • واحد هواساز  کمپرسور باد سیلندر پیستونی

در نوع سیلندر پیستور، پیستون درون سیلندر با کمک نیروی الکتروموتور حرکت کرده و فشرده سازی هوا را صورت می دهد. در ایرند سیلندر پیستونی برای بالا بردن استحکام بدنه، از آلیاژهای بسیار با کیفیت استفاده می شود.واحد هواساز سیلندرپیستونی در ظرفیت های یک، دو، سه و یا چهار سیلندر تولید می شود. قطعات تشکیل دهنده ایرند سیلند پیستونی شامل، سیلندر، سرسیلندر،فیلتر هوا، سوپاپ،شیر تخلیه، میل لنگ و پیستون می شود.

 

واحد هواساز کمپرسور اسکرو

مهم ترین قطعه در کمپرسورهای اسکرو، واحد هواساز آن است که اصطلاحا به آن ایرند کمپرسور نیز گفته می شود. ایرند کمپرسور اسکرو، نیروی محرکه لازم برای ابزارهای صنعتی بادی را فراهم می کند.این نیروی محرکه به واسطه چرخش دورانی روتورهای نر و مادگی ایجاد می شود. در ابتدا روتور نر شروع به چرخش کرده و چرخش آن، روتور ماده را وادار به چرخش می کند. این روتورهای نر و ماده، هیچ گونه اتصالی به هم ندارند و روغنی میان آنها، منجر به حرکت آن ها می شود. از اجزای واحد هواساز کمپرسور اسکرو، می توان به سیلندر هواساز، آنلودر، روتور نر و مادگی، فیلتر هوا، خروجی هوا و یاتاقان رانشی شعاعی اشاره کرد.

 

راهنمای خرید واحد هواساز کمپرسور

برای انتخاب ایرند کمپرسور مناسب، ظرفیت هوادهی مورد نیاز، توان الکتروموتور و فشار آن توجه نمایید‌. هر چه واحد ایرند بزرگتر باشد، دور موتور پایین تر است و در نتیجه استهلاک کمتری دارد. اگر قصد خرید واحد هواساز کمپرسور را دارید، با کارشناسان ما در دلکو صنعت تماس حاصل نمایید تا بهترین مدل برای  شرایط کاری شما را دریافت نمایید.

 

معتبرترین برندهای واحد هواساز کمپرسور

دلکو صنعت، به عنوان یکی از برزگترین تامین کننده صنعتی، واحد هواساز انواع سیلندر پیستونی و اسکرو را ارائه می دهد. از مهم ترین کشورهای صنعتی که تولید کننده ایرند کمپرسور هستند، می توان به اروپا،چین، آمریکا اشاره کرد. معتبرترین برندهای ایرند کمپرسور سیلندر پیستونی 

 • هواساز کمپرسور باد سیلندر پیستونی FINI
 • هواساز کمپرسور باد سیلندر پیستونی  ABLE
 • هواساز کمپرسور باد سیلندر پیستونی ABAC
 • هواساز کمپرسور باد سیلندر پیستونی CHINOOK

معتبرترین برندهای ایرند کمپرسور اسکرو

 • هواساز کمپرسور اسکرو ROTORCOMP 
 • هواساز کمپرسور اسکرو SCA 
 • هواساز کمپرسور اسکرو WENDEL 
 • هواساز کمپرسور اسکرو FSN

 

نکاتی درباره نصب و نگهداری  صحیح ایرند کمپرسور

در زمان نصب ایرند کمپرسور، حتما از کارشناسان متخصص در این زمینه کمک بخواهید. برای انتخاب محل نصب نیز، توجه داشته باشید، محل نصب کاملا تراز باشد و دستگاه از نور مستقیم خورشید یا سرما و گرمای بیش از حد دور بماند.  برای نگهداری اصولی از واحد هواساز، روغن مناسب با برند را خریداری نمایید. عموما در دفترچه راهنمای محصول که به همین منظور ارائه می شود، هر برند مناسب ترین روغن را برای محصول خود معرفی می نماید. چک کردن منظم روغن واحد هوا ساز نیز، بسیار مهم است. تعویض به موقع فیلتر و قطعات مصرفی، در افزایش عمر ایرند بسیار با اهمیت است.

 

قیمت واحد هواساز کمپرسور

واحد هواساز کمپرسور با توجه به توان، ابعاد و ویژگی های مختص به خود قیمت گذاری می شود. برای کسب اطلاعات بیشتر در زمینه قیمت ایرند کمپرسور، با کارشناسان ما در دلکو صنعت تماس حاصل نمایید و یا به صفحه برند مورد نظر خود در سایت دلکو صنعت مراجعه نمایید. 

دیدگاه کاربران

به این دسته بندی امتیاز دهید

دیدگاهی ثبت نشده است.