موتوربرق نفتی بنزینی

موتوربرق بنزینی نفتی، یک موتوربرق دوگانه‌سوز است که کاربرد بسیار زیادی دارد. این موتوربرق قابلیت کارکرد با سوخت نفت را دارد که به دلیل ارزانی سوخت مقرون‌به‌صرفه ترین موتوربرق به شمار می‌رود.
شما می‌توانید جهت کسب اطلاعات بیشتر و یا سفارش محصول با کارشناسان مجرب هایپر صنعت دلکو تماس حاصل نمایید.

مشخصات فنی موتوربرق نفتی بنزینی 

موتوربرق بنزینی نفتی درواقع یک مولد انرژی الکتریکی است که با احتراق بنزین و یا نفت سفید در موتور آن، انرژی مکانیکی را به ژنراتور جهت تولید انرژی الکتریسیته انتقال می‌دهد. این نوع موتوربرق در مکان‌هایی قابلیت مصرف دارد که دسترسی به سوخت نفت راحت‌تر از سایر سوخت‌های دیگر باشد. موتوربرق نفتی بنزینی معمولاً توان بالا، مصرف کم سوخت و صدای کمتری نسبت به سایر موتوربرق‌ها ایجاد می‌کند.
موتور مکانیکی مورداستفاده در این موتور تک سیلندر چهارزمانه که دارای سیستم خنک کاری هوا خنک است. همچنین سیستم استارت آن هندلی و یا برقی است.

راهنمای راه‌اندازی موتوربرق نفتی بنزینی

کلیّت راه‌اندازی موتوربرق نفتی بنزینی به‌مانند راه‌اندازی موتوربرق بنزینی است اما تفاوت‌هایی دارد. برای راه‌اندازی موتوربرق نفتی بنزینی، مراحل ذیل باید رعایت شود:
محیط قرارگیری موتوربرق باید باز و به‌دوراز منابع آتش و حرارت باشد.
 مخزن سوخت را با نفت یا بنزین پرکنید. میزان سوخت موردنیاز برای کارکرد موتوربرق  در دفترچه راهنما یا روی بدنه دستگاه نوشته‌شده است.
 سطح روغن‌موتور را چک کنید. روغن‌موتور باید با لزجت مناسب و تا سطح مشخص‌شده در میله چک روغن پر شود.
سپس باید فیلتر هوا را بررسی کنید. فیلتر هوا باید تمیز و عاری از گردوغبار باشد در غیر این صورت باید تعویض گردد.
درنهایت باید موتوربرق را روشن کنید. برای این کار باید دکمه استارت را فشار دهید یا هندل را بکشید. بعضی از موتوربرق‌ها دارای سیستم پیش گرم‌کننده است که باید قبل از روشن کردن موتوربرق فعال شوند.