کلسیم کلراید چیست؟ | انواع | مشخصات | لیست قیمت

کلسیم کلراید

نظرات کاربران :
0 از 0

  • تحویل اکسپرس
  • خدمات آموزشی
  • کیفیت بالا
  • مشاوره فنی

کلسیم کلراید چیست؟


کلسیم کلراید ( کلرید کلسیم ) یک ترکیب شیمیایی است که از اتصال کلر به عنصر کلسیم تشکیل می‌شود. فرمول شیمیایی آن CaCl2 می‌باشد. این ترکیب به صورت جامد یا مایع و حتی در شکل مایع به صورت هیدراته شده موجود است.کلسیم کلراید، به عنوان یک ترکیب شیمیایی، از دو عنصر شیمیایی کلسیم (Ca) و کلر (Cl) تشکیل شده است. فرمول شیمیایی آن CaCl2 می‌باشد. این ترکیب از یک اتم کلسیم و دو اتم کلر تشکیل شده است. این دو عنصر به هم متصل شده و از این ترکیب کلسیم کلراید به وجود می‌آید.

کلسیم کلراید به عنوان یک نمک معدنی به کار می‌رود و در مصارف مختلفی مانند نگهداری و تعمیرات راه‌ها در طول فصل زمستان، پردازش مواد غذایی، تصفیه آب، و صنعتی به کار می‌رود. همچنین، این ترکیب در پزشکی و به عنوان یک مکمل کلسیم مصرف می‌شود.

 

کلسیم کلراید خوراکی

کلسیم کلراید خوراکی 94 % و 96 % پودری ایرانی یک نوع مکمل غذایی است که حاوی کلسیم و کلراید است و به عنوان یک منبع از کلسیم در رژیم غذایی مصرف می‌شود. این مکمل به عنوان یک روش برای تأمین کلسیم برای افرادی که نیاز به افزایش مصرف کلسیم دارند، مانند افراد با کمبود کلسیم در جسم یا زنان باردار، استفاده می‌شود. 

کلسیم مهم برای سلامت استخوان‌ها، دندان‌ها و عملکرد عضلات و عصب‌ها است. مصرف کلسیم کلراید خوراکی به عنوان مکمل غذایی باید با دستورات متخصص به میزان مناسب انجام شود، زیرا مصرف بیش از حد کلسیم نیز ممکن است به مشکلات سلامتی منجر شود.

 

کلسیم کلراید صنعتی 78% گرانول

کلسیم کلراید صنعتی 78% گرانول یک ترکیب شیمیایی است که به عنوان نمک کلسیمی با فرمول CaCl2 شناخته می‌شود. این ترکیب در بسیاری از صنایع به عنوان یک ماده شیمیایی کلیدی استفاده می‌شود.

 

برخی از مصارف صنعتی کلسیم کلراید 

1.تصفیه آب: کلسیم کلراید در فرآیندهای تصفیه آب به عنوان یک ماده کمکی برای افزایش تراکم مواد جامد و حذف ذرات معلق استفاده می‌شود.

استفاده از کلسیم کلراید در تصفیه آب یکی از روش‌های متداول در تصفیه آب است. این ترکیب شیمیایی به عنوان یک کمک‌کننده تصفیه و تنظیم pH معدنی در فرآیندهای تصفیه آب به کار می‌رود. در زیر توضیحات بیشتری در مورد نحوه استفاده از کلسیم کلراید در تصفیه آب آمده است:

 تنظیم pH: کلسیم کلراید به عنوان یک اسید نسبی عمل می‌کند و می‌تواند pH آب را تنظیم کند. اگر pH آب خیلی باشد، افزودن کلسیم کلراید به آب می‌تواند به تعادل pH کمک کند و آب را به یک محیط کم اسیدی تبدیل کند.

تصفیه آب: کلسیم کلراید به عنوان یک کمک‌کننده تصفیه در فرآیندهای کمکی مانند فلوکولیشن (پراکنده کردن ذرات معلق در آب) و تروبیدیتی (تخلیه رسوبات) به کار می‌رود. این بهبود تصفیه آب را فراهم می‌آورد.

کنترل کربنات کلسیم: کلسیم کلراید می‌تواند کربنات کلسیم را در آب حل کند و جلوگیری از ایجاد رسوبات کلسیمی در سیستم‌های تصفیه آب و لوله‌کشی انجام دهد.

منع تشکیل رسوبات: افزودن کلسیم کلراید به آب می‌تواند تشکیل رسوبات معدنی مثل رسوبات کربناتی و سولفاتی را کاهش دهد.

تاکید می‌شود که استفاده از کلسیم کلراید در تصفیه آب باید با دقت و توسط اپراتورهای آب تحت نظر انجام شود تا مقدار مناسب از این ترکیب به آب افزوده شود و تأثیرات جانبی زیادی ایجاد نشود.

 


2. یخ زدا: در فصل زمستان، کلسیم کلراید به عنوان ماده‌ای جذب‌کننده یخ بر روی جاده‌ها و معابر برای کاهش خطر لغزش و آبهای یخ زدا استفاده می‌شود.

کلسیم کلراید یکی از ترکیبات شیمیایی مورد استفاده در عملیات یخ‌زدایی در فصل زمستان است. این ترکیب به عنوان یک عامل یخ‌زدایی بر روی جاده‌ها و معابر مورد استفاده قرار می‌گیرد. در زیر توضیحات بیشتری در مورد کاربرد کلسیم کلراید برای یخ‌زدایی آمده است:

تفکیک یخ: کلسیم کلراید به عنوان یک ماده جذب کننده آب به کار می‌رود. زمانی که کلسیم کلراید به برف و یخ اضافه می‌شود، آب از یخ جذب می‌شود و دما به طور کلی افزایش می‌یابد. این باعث تفکیک یخ از سطح جاده و جلوگیری از تشکیل یخ‌زدایی می‌شود.

 افزایش دما: کلسیم کلراید به عنوان یک ماده جاذب آب عمل می‌کند و در نتیجه باعث افزایش دما می‌شود. این افزایش دما باعث ذوب شدن یخ و تبدیل آن به آب می‌شود.

 کاهش خطر لغزش: افزودن کلسیم کلراید به سطح جاده‌ها و معابر در فصل زمستان کمک به کاهش خطر لغزش و حوادث اتومبیلی به علت یخ‌زدایی می‌کند.

 ماندگاری طولانی مدت: کلسیم کلراید به دلیل خصوصیات خود به ماندگاری طولانی‌مدت در مقایسه با برخی دیگر از مواد یخ‌زدایی کمک می‌کند.

تاکید می‌شود که استفاده از کلسیم کلراید برای یخ‌زدایی باید با دقت و به میزان مناسب انجام شود تا مقدار مناسب از این ترکیب به سطح جاده اضافه شود و در عین حفظ ایمنی و کاهش خطرات، زیان به محیط زیست نرسد.

 

 

3. حفاری نفت و گاز: این ترکیب به عنوان یک سیال حفاری و برای کنترل ضریب تراوایی در مخازن نفت و گاز مورد استفاده قرار می‌گیرد.

4. صنایع شیمیایی: کلسیم کلراید در تولید مواد شیمیایی، تولید لاستیک، و صنایع دیگر به عنوان یک ماده شیمیایی مهم مورد استفاده قرار می‌گیرد.

5. پروازها: در برخی از موارد، کلسیم کلراید به عنوان یک ماده ضد یخ در فرآیند پروازها بر روی سطح پیست فرودگاه‌ها استفاده می‌شود.

کلسیم کلراید صنعتی به صورت مایع یا جامد و با ترکیب‌های مختلف در بازار موجود است و بسته به نیازهای مصرفی در صنایع مختلف مورد استفاده قرار می‌گیرد.


کلسیم کلراید در چندین فرمول مختلف و شکل‌های مختلف می‌آید. دو مورد از نسخه‌های مهم و شناخته‌شده کلسیم کلراید عبارتند از:

1. کلسیم کلراید دوهیدرات (CaCl2·2H2O): این فرم شیمیایی به عنوان دوهیدرات کلسیم کلراید شناخته می‌شود و به عنوان یک جامد با دو مولکول آب به صورت کریستالی و به رنگ سفید تولید می‌شود.

2. کلسیم کلراید هگزاهیدرات (CaCl2·6H2O): کلسیم کلراید کلران (CaCl2·6H2O) یک نمک معدنی هیدراته شده است. این ترکیب شیمیایی حاوی آب و کلرید کلسیم است. شماره CAS آن 10035-04-8 می‌باشد.

کلسیم کلراید کلران به عنوان یک منبع از کلسیم و کلر در برخی از فرآیندهای شیمیایی و صنایع مختلف استفاده می‌شود. همچنین، از آن به عنوان یک ماده شیمیایی در تصفیه آب و تصفیه فاضلاب نیز استفاده می‌شود. این ترکیب به عنوان یک جامد سفید به بازار عرضه می‌شود و در اغلب موارد به عنوان کلسیم کلراید عنوان می‌شود.

ترکیبات هیدراته شده مانند کلسیم کلراید کلران ویژگی‌های خاص خود را دارند و ممکن است در برخی فرآیندها به عنوان یک منبع آب و یا به دلیل ویژگی‌های تصفیه‌کنندگی در تصفیه آب و صنایع مختلف مورد استفاده قرار گیرند.

این نوع کلسیم کلراید به عنوان کلسیم کلراید کلران شناخته می‌شود و در فرمول آن دارای شش مولکول آب است. این شکل به عنوان هگزاهیدرات کلسیم کلراید شناخته می‌شود و در برخی مصارف صنعتی و شیمیایی به کار می‌رود.

علاوه بر این دو شکل، وجود ترکیب‌های دیگر کلسیم کلراید نیز ممکن است وجود داشته باشد، اما کلسیم کلراید دوهیدرات و کلسیم کلراید هگزاهیدرات به عنوان دو نوع اصلی به کار می‌روند. هر کدام از این نسخه‌ها در صنایع مختلف مصرف دارند و در فرآیندهای شیمیایی و فنی به کار می‌آیند.


کلسیم کلراید 78% گرانول

کلسیم کلراید 78% گرانول یا همان کلسیم کلراید در فرم گرانولار به صورت ذرات کوچک و جامد تولید می‌شود. این نوع کلسیم کلراید به عنوان یک نمک معدنی شناخته می‌شود و معمولاً برای کاربردهای مختلف در صنایع و فرآیندهای مختلف به کار می‌رود.

کلسیم کلراید گرانولار ممکن است در کنترل یخ‌زدگی بر روی جاده‌ها و معابر در فصل زمستان به کار برود. همچنین، در صنایع شیمیایی، تصفیه آب و پردازش مواد غذایی نیز از آن استفاده می‌شود. از ویژگی‌های کلسیم کلراید گرانولار می‌توان به حل شدن آسان در آب و قابلیت خنک کردن محیط اطراف اشاره کرد.

از آنجا که کلسیم کلراید به عنوان یک ماده جذب‌کننده آب و یخ‌زدایی معروف است، گرانولارهای آن می‌توانند به عنوان یک ابزار موثر در مقابله با برودت و یخ‌زدایی در مناطق سرد مورد استفاده قرار گیرند.

 


قیمت کلسیم کلراید

شرکت دلکو صنعت مفتخر است که به عنوان بزرگترین هایپر صنعت و وارد کننده مواد شیمیایی را به بازار عرضه می‌نماید. کلسیم کلراید در بسته بندی های ۲۵کیلوگرمی که توسط دلکو صنعت در نظر گرفته شده ، مناسب و مقرون به صرفه است شما عزیزان می توانید جهت کسب اطلاعات بیشتر درباره انتخاب گرید مناسب از برندهای مختلف و اطلاع از آخرین قیمت کلسیم کلراید با کارشناسان و متخصصان شرکت دلکو صنعت تماس حاصل فرمایید و از مشاوره رایگان بهره مند شوید.

 

ردیف

شرح

قیمت(تومان)

۱

کلسیم کلراید صنعتی۷۸٪ گرانول

تماس بگیرید

۲

کلسیم کلراید خوراکی ۹۴ ٪ پودری

تماس بگیرید

۳

کلسیم کلراید خوراکی ۹۶٪ پودری

تماس بگیرید

 

مشحصات محصول در حال بروز رسانی است.

دیدگاه کاربران

به این محصول امتیاز دهید

دیدگاهی ثبت نشده است.

قیمت کلسیم کلراید