اکتیل الکل

اکتیل الکل

نظرات کاربران :
0 از 0

اکتیل الکل یک ترکیب شیمیایی است که به صورت مایع بی‌رنگ و قابل حل در آب می‌باشد. این ماده در صنایع مختلف استفاده می‌شود، از جمله در صنایع شیمیایی به عنوان حلال، در صنایع آرایشی و بهداشتی به عنوان ماده حل کننده، و همچنین در تولید دیگر انواع الکل‌ها مانند الکل متیلی و الکل ایزوپروپیلی مورد استفاده قرار می‌گیرد.

  • تحویل اکسپرس
  • خدمات آموزشی
  • کیفیت بالا
  • مشاوره فنی

اکتیل الکل یک ترکیب شیمیایی است که از دو اتم کربن، پنجاه و یک اتم هیدروژن و یک اتم اکسیژن تشکیل شده است، به صورت C2H5OH. این ماده به عنوان یک الکل ابتدایی شناخته می شود و محلولی بی رنگ و قابل مذاب شدن در آب است. اکتیل الکل در صنایع مختلف استفاده می شود، از جمله در صنایع شیمیایی به عنوان یک حلال، در صنعت آرایشی و بهداشتی به عنوان یک ماده حل کننده، در تهیه برخی از داروها، و در تولید الکل دیگر مانند الکل متیلی و الکل ایزوپروپیلی به کار می رود. برای انتخاب و بدست آوردن اطلاعات بیشتر در مورد اکتیل الکل مطالعه کاتالوگ اکتیل الکل بسیار مهم و ضروری است. برای مشاوره و خرید اکتیل الکل با کارشناسان دلکو صنعت تماس بگیرید.

 

فروش اکتیل الکل (Octyl Alcohol)

اکتیل الکل یک ترکیب شیمیایی است که به صورت مایع بی رنگ و بدون بو می باشد. فرمول شیمیایی آن C2H5OH است. این ماده به عنوان یک الکل ابتدایی که در دسته مواد مصرفی چیلر جذبی قرار دارد، شناخته می شود و گاهی اوقات به عنوان الکل اتیلیک نیز شناخته می شود. اکتیل الکل یک حلال خوب است و در صنایع مختلف مانند صنایع شیمیایی، داروسازی، آرایشی و بهداشتی، صنایع الکترونیکی و غذایی به عنوان یک ماده حل کننده و یا بسته بندی استفاده می شود. همچنین در تولید برخی از محصولات شیمیایی مانند استر و اتر نیز به کار می رود.

 

اکتیل الکل

مشخصات فنی اکتیل الکل

مشخصات فنی اکتیل الکل عموماً به صورت زیر است

مشخصات نتایج
فرمول شیمیایی C2H5OH
نام دیگر الکل اتیلیک
شکل فیزیکی مایع بی بو
بو بدون بو
حلالیت قابل حل در آب و بسیاری از حلال‌های آلی دیگر
چگالی 0.79 g/cm³
نقطه جوش 78.4 درجه سانتی‌گراد
نقطه اشتعال 13 درجه سانتی‌گراد


اکتیل الکل

کاربرد اکتیل الکل

اکتیل الکل به عنوان یک ماده شیمیایی چند منظوره در صنایع مختلف به کار می رود. برخی از کاربرد اصلی آن عبارتند از:

کاربرد اکتیل الکل به دلیل خواص حلالیت، تمیز کنندگی و حل شدن در آب، گسترده و متنوع است و در انواع صنایع از آن استفاده می شود.

اکتیل الکل به عنوان یکی از مواد مصرفی در صنایع چیلر جذبی مورد استفاده قرار می گیرد. چیلرهای جذبی یک نوع سیستم خنک کننده هستند که برای تولید سرمایی در فرآیندهای مختلف از جمله تهویه مطبوع و خنک کننده ها استفاده می شوند.

در چیلر جذبی، اکتیل الکل به عنوان یک حلال برای مواد جذبی مانند لیتیوم بروماید و لیتیوم کلراید به کار می رود. این مواد جذبی در فرآیند جذب بخار آب از هوا به عنوان یک فاز جامد استفاده می شوند. اکتیل الکل به عنوان حلال، کمک می کند تا این مواد جذبی در آب حل شوند و در فرآیند جذب بخار آب از هوا به عنوان یک ماده جذبی عمل کنند.

به طور خاص، اکتیل الکل در چیلرهای جذبی با استفاده از دو مواد جذبی لیتیوم بروماید و لیتیوم کلراید، در فرآیند تبخیر و جذب بخار آب از هوا به کار می رود. این فرآیند به عنوان یک روش خنک کنندگی در سیستم  تهویه مطبوع و خنک کننده ها مورد استفاده قرار می گیرد.

 

صنایع شیمیایی

اکتیل الکل به عنوان یک حلال کاربرد دارد و در فرآیندهای شیمیایی مختلف به عنوان حلال، حامل و ماده میانجی مورد استفاده قرار می گیرد.

صنایع داروسازی

این الکل به عنوان یک ماده حل کننده و حامل برای داروها مورد استفاده قرار می گیرد و در فرآیندهای تولید داروها استفاده می شود.

صنایع آرایشی و بهداشتی

اکتیل الکل به عنوان یک ماده حل کننده در تهیه انواع محصولات آرایشی و بهداشتی مانند عطر، لوسیون، اسپری، شامپو و ضدعفونی کننده ها استفاده می شود.

صنایع الکترونیکی

این الکل به عنوان یک ماده تمیز کننده و حلال در تولید قطعات الکترونیکی و پاکسازی سطوح مورد استفاده قرار می گیرد.

صنایع غذایی

در صنایع غذایی، اکتیل الکل به عنوان یک ماده حل کننده و حامل در تهیه برخی از افزودنی ها و عصاره های مختلف مورد استفاده قرار می گیرد.

سایر کاربرد

این الکل همچنین در صنایع نئوپرینت، رنگرزی، پلاستیک، شیشه و کاغذ نیز کاربرد دارد.

 

نحوه صحیح نگهداری اکتیل الکل

برای نگهداری صحیح اکتیل الکل، موارد زیر را در نظر بگیرید

 

محیط ذخیره سازی

اکتیل الکل باید در محیطی خنک، خشک و تهویه دار نگهداری شود. دماهای زیر 25 درجه سانتی گراد و تراکم بخار محیط نگهداری بسیار مهم است.

جلوگیری از تماس با آتش

این ماده برای نگهداری باید از مناطقی دور از منابع حرارتی و آتش نگهداری شود، زیرا قابل اشتعال است.

محافظت در برابر نور خورشید

اکتیل الکل باید از تماس مستقیم با نور خورشید محافظت شود تا از تخریب و تغییر رنگ پذیری جلوگیری شود.

حفاظت در برابر اکسیداسیون

جلوگیری از تماس با اکسیژن هوا و هوا رطوبت برای جلوگیری از اکسیداسیون و تغییر در خواص شیمیایی اکتیل الکل حائز اهمیت است.

استفاده از بسته بندی مناسب

برای نگهداری ماده در شرایط بهتر، بهتر است از بطری ها یا ظروفی با بسته بندی مناسب استفاده شود که از نفوذ هوا جلوگیری می کند.

منع مخلوط شدن با مواد شیمیایی دیگر

اکتیل الکل باید در محیطی کاملاً تمیز و جدا از مواد شیمیایی دیگر نگهداری شود تا از امکان ترکیب شدن با آنها جلوگیری شود.

با رعایت این موارد، می توانید اکتیل الکل را به طور موثر و بدون مشکل نگهداری کنید.
 

قیمت اکتیل الکل

برای اطلاع از قیمت اکتیل الکل با کارشناسان ما در دلکو صنعت تماس حاصل بفرمایید.

ردیف شرح قیمت (تومان)
1 قیمت اکتیل الکل تماس بگیرید

مشحصات محصول در حال بروز رسانی است.

دیدگاه کاربران

به این محصول امتیاز دهید

دیدگاهی ثبت نشده است.

قیمت اکتیل الکل

سوالات متداول

اکتیل الکل در صنایع مختلف از جمله شیمیایی، دارویی، آرایشی و بهداشتی، الکترونیکی و غذایی استفاده می‌شود. اما ممکن است برخی از موارد محدودیت‌های استفاده داشته باشد.

بله، اکتیل الکل می‌تواند به عنوان یک ماده حل کننده در برخی از محصولات غذایی استفاده شود، اما باید توجه شود که استفاده‌های محدود و مشخصی دارد و باید با دقت انجام شود.

بله، اکتیل الکل به عنوان یک ماده حل کننده و حامل در تهیه برخی از داروها و فرآورده‌های دارویی استفاده می‌شود.

بله، اکتیل الکل ممکن است با برخی از مواد شیمیایی واکنش داشته باشد. بنابراین قبل از استفاده یا ترکیب با مواد دیگر، باید مطمئن شوید که ترکیبات مطابق با نیاز شما هستند و مواد با هم تعارض ندارند.