پارافین

پارافین یک ترکیب هیدروکربنی بدون رنگ و بو ومزه است که در علم شیمی به این نام شناخته می شود. در واقع پارافین نام عمومی آلکان هایی می باشند که دارای فرمول شیمیایی  CnH2n+2 هستند.

این ترکیبات از مشتقات نفتی به دست می‌آیند که عموما در دو دسته مایع و جامد به بازار عرضه می‌شوند. پارافین‌های جامد که با نام پارافین وکس نیز شناخته می‌شود بیشتر در صنایع شمع سازی مورد مصرف قرار می‌گیرند. پارافین‌های مایع، خود به سه دسته صنعتی، بهداشتی و خوراکی تقسیم می شوند که هر کدام کاربردهای جداگانه ای در صنایع مختلف دارند.

 

 

پارافین مایع

پارافین های مایع با توجه به ظاهر و انواع مشخصات فنی مثل نقطه اشتعال و ویسکوزیته آنها به سه دسته زیر تقسیم می شوند که هر کدام در صنایع مختلف کاربرد های بسیاری دارند که به صورت مختصر چند مورد از این موارد را توضیح می دهیم:

پارافین مابع بهداشتی

این نوع از پارافین یکی از گرید های تصفیه شده این ماده می باشد که در صنایع بهداشتی کاربرد دارد. پارافین بهداشتی کاملا بدون بو و شفاف بوده و دارای نقطه اشتعال حدود 200 درجه سانتیگراد می باشد.

پارافین مایع صنعتی

این نوع از پارافین که به کروسن یا نفت سفید یا نفت چراغ معروف است بیشتر به عنوان سوخت و روانکاری بعضی از دستگاه های صنعتی استفاده می شود. پارافین صنعتی معمولا سفید رنگ است و دارای نقظه اشتعال پایین تری نسبت به پارافین بهداشتی دارد.

پارافین صنعتی خود دارای چند گرید مختلف می باشد که به در صد خلوص آن بستگی دارد. این محصول در رنگ های سفید، زرد روشن و سبز مایل به زرد نیز وجود دارد که محدوده نقطه اشتعال آنها بین 80 تا 140 درجه سانتیگراد می باشد.

پارافین مایع خوراکی

این نوع پارافین کاملا بدون رنگ و بدون بو و شفاف بوده که در مقایسه با دیگر گرید های دیگر دارای خلوص بالاتر و پایداری بیشتری می باشد. پارافین خوراکی دارای استاندارد های غذایی می باشد و مناسب استفاده های دارویی و غذایی است.

بیشترین استفاده پارافین خوراکی برای پوشش دهی میوه، خرما، کشمش و دیگر مواد غذایی می باشد که به نگهداری و جلوگیری از فساد آنها کمک می کند.

پارافین جامد

وکس پارافین یا موم پارافین نامی است که به پارافین جامد داده شد که نوعی از مشتقات هیدروکربنی اشباع شده می باشد. این نوع از پارافین در دو گرید سبک و سنگین به بازار عرضه می شود که هر کدام برای کابرد خاص خود استفاده می شوند.

پارافین سبک در درصد های 0.5 تا 1 و 1 تا 3 و پارافین سنگین در درصد های 1 تا 3 و 3 تا 5 تولید می شوند که این درصد های روغن در پارافین جامد با توجه به درخواست خریدار می تواند توسط تولید کننده نغییر کند.

بهترین پارافین برای شمع سازی

از بین انواع پارافین مناسب ترین نوع جهت صنعت شمع سازی، پارافین جامد یا وکس پارافین می باشد. پارافین شمع سازی باید دارای نقطه ذوب پایینی باشد. این نوع پارافین به دلیل نقطه ذوب پایین بهترین نوع برای پخش بو در شمع های معطر می باشد. این نوع از پارافین سازگاری بسیار بالایی با انواع اسانس ها دارد.

پارافین تراپی

پارافین تراپی یک روش پزشکی برای تسکین درد های عضلانی و مفصلی می باشد که با استفاده از محصول پارافین انجام می شود.

همچنین روش هایی از پارافین تراپی وجود دارد که در حفظ سلامت، شادابی و لطافت پوست کمک می کند.

همانطور که گفته شد پارافین یک ماده بدون رنگ و بو می باشد که کاربرد های زیادی از جمله استفاده در کاربرد های پزشکی دارد. با استفاده از پارافین های مخصوص، این روش باعث تحریک پوست و کمک به خون رسانی و شفافیت پوست شود.

حرارتی که پارافین بر روی پوست ایجاد می کند می تواند باعث کلاژن سازی پوست شود.

 

خرید پارافین

چگونگی خرید مواد شیمیایی بسیار امر مهمی است. مواد شیمیایی مختلف عموما ظاهری شبیه به هم دارند و در بیشتر مواقع از روی ظاهر میزان خلوص و کیفیت ماده را نمی توان تشخیص داد.
به همین منظور به شما عزیزان پیشنهاد می شود برای خرید پارافین، خرید پارافین مایع، خرید پارافین ژله ای، خرید پارافین از کارخانه، خرید پارافین عمده و خرید پارافین شمع سازی حتما به مراکز معتبر مراجعه کرده و از فروشنده شناسه محصول و برگه آنالیز مرتبط آن را درخواست کنید.

شرکت دلوین صنعت مهر با نام تجاری دلکو صنعت مفتخر است که با یک دهه فعالیت مدیران و کارشناسان خود در زمینه تامین،فروش و خدمات پس از فروش مواد شیمیایی و پارافین و دارا بودن دانش فنی و اخذ تجارب مختلف در زمینه تامین مواد شیمیایی و تجهیزات صنعتی به یکی از بزرگترین شرکت ها در این زمینه تبدیل شده است.

شرکت  دلکو صنعت از اینکه مورد اعتماد مشاوران،کارخانجات و مدیران صنایع و مدیران پروژه های شیمیایی و عمرانی واقع شده است به خود می بالد. چشم انداز شرکت دلکو صنعت، تامین مواد شیمیایی، تجهیزات صنعتی و خدمات پس از فروش پارافین، فروش پارافین جامد، فروش پارافین عمده، فروش پارافین گیاهی و همچنین مشاوره و کیفیت مهندسی عالی به صاحبان صنایع و مدیران صنعت و مشتریان گرامی می‌باشد.همچنین این شرکت در نظر دارد با ارائه بهترین و با کیفیت ترین برندهای مواد شیمیایی از برترین کشورهای اروپایی و آسیایی جهت پیشبرد اهداف صنعت و افزایش تولیدات کارخانجات صنعتی گام برداشته و نقش موثری در پیشرفت و اعتلای صنعت کشور ایفا نماید.