فروش انواع گیربکس شافت موازی (آویز) 

گیربکس آویز یا شافت موازی Parallel Shaft Gearbox یکی از انواع پر قدرت گیربکس است که جهت کاربری های خاص استفاده می شود. چرخ‌دنده‌های این گیربکس از نوع هلیکال می باشد. مکانیزم گیربکس شافت موازی همانند گیربکس شافت مستقیم است با این تفاوت که شافت خروجی به صورت موازی با شافت ورودی قرار دارد. پس در گیربکس آویز ورودی و خروجی در یک جهت ولی در راستای متفاوت می باشد.

مشخصات فنی گیربکس آویز (گیربکس پارالل شفت)


در گیربکس های آویز که توسط شرکت دلکو صنعت عرضه می‌شود ورودی گیربکس شافت موازی می تواند هالو و یا شافت باشد. در صورتی‌که ورودی شفت باشد امکان انتقال نیرو بوسیله پولی تسمه و چرخ زنجیر و کوپلینگ فراهم است. در حالت ورودی هالو و فلنج نیز می توان با انواع الکتروموتور و سروو موتور و هیدروموتور کوپل نمود. توان و دور از طریق یک نیروی خارجی به چرخ‌دنده ابتدایی وارد می شود. این چرخ‌دنده با یک چرخ‌دنده بزرگ در ارتباط است که باعث کاهش دور و افزایش گشتاور می شود. دور و گشتاور جدید از طریق دنده ای که در سمت دیگر شافت قرار دارد به دنده دیگر منتقل می‌شود. هر چه تعداد مراحل کاهش دور بیشتر باشد تعداد چرخ‌دنده ها نیز بیشتر می‌شود. بخشی از مشخصات فنی این گیربکس به صورت زیر است:
    توان ورودی تا 200 کیلووات
    ماکزیمم گشتاور خروجی تا 20000 نیوتن متر
    دور خروجی قابل انتقال از 5 تا 400 دور بر دقیقه


انواع گیربکس شافت موازی 

گیربکس های آویز عرضه شده در شرکت دلکو صنعت، با توجه به نحوه نصب به چند دسته زیر تقسیم می شوند:
    گیربکس شافت موازی با خروجی شافت (shaft mounting)
    گیربکس شافت موازی با خروجی هالو شفت hallow shaft
    گیربکس شافت موازی با خروجی هالوی بونفیکس (شیرینک دیسک)
    گیربکس شافت موازی به همراه بازوی گشتاوری (torque arm)
در تمامی حالات ذکر شده خروجی می تواند به همراه فلنج و یا بدون فلنج باشد.

اجزای تشکیل دهنده گیربکس آویز 

    پوسته
    چرخ‌دنده ها
    شافت هر طبقه
    یاتاقان های ورودی و خروجی
    شافت یا فلنج ورودی
    کاسه نمد و آب بندها


مزایای گیربکس آویز 

گیربکس های آویز دلکو صنعت به دلیل مکانیزم خود، دارای توانایی تحمل بار و فشار بالایی هستند و به خوبی می‌توانند نیروهایی حاصل از ضربه و شوک های ناگهانی را تحمل نمایند. فضای درون گیربکس شافت موازی نسبت به سایر گیربکس ها بیشتر بوده و این امر باعث گنجایش بالای روغن و روان‌کاری مناسب آن می‌شود. میزان افزایش دما و داغ کردن در این نوع گیربکس بسیار پایین بوده و زمان لازم برای تعویض روغن را نیز افزایش می‌دهد.


کاربری گیربکس شافت موازی

این گیربکس ها به دلیل یاتاقان بندی مناسب در خروجی خود، گزینه ای مناسب جهت استفاده در انواع میکسرها و همزن ها می باشند. همچنین در انواع جرثقیل های سقفی از گیربکس های آویز به صورت سری و سنکرون استفاده می شود. در حالتی که گیربکس برای انواع جرثقیل ها استفاده شود، گیربکس آویز به صورت جفت و سنکرون بر روی دستگاه قرار می‌گیرد. دور گیربکس ها باید دقیقا یکی باشد. الکتروموتور کوپل شده به گیربکس آویز معمولا همراه با ترمز خواهد بود.


نحوه نصب گیربکس آویز

می توان گیربکس های شافت موازی را به صورت افقی و عمودی و در تمامی جهات ممکن نصب نمود. میزان روغن مورد نیاز برای هر حالت نصب با حالتی دیگر متفاوت است و همواره باید با توجه به نحوه نصب به میزان کافی گیربکس را از روغن مناسب پر نمود.


گیربکس آویز مرکب

در صورتیکه در گیربکس های آویز نیازمند دورهای پایین باشیم باید از این گیربکس به صورت مرکب استفاده نمود. گیربکس های آویز معمولا با گیربکس های شافت مستقیم به صورت مرکب کوپل می شوند. دور خروجی این گیربکس‌های مرکب گاهی به حدود 0.1 دور بر دقیقه می رسد که در برخی میکسرها و تیکنرهای خاص استفاده می‌شود. در هنگام کاهش دور خروجی گیربکس همواره باید توجه داشت که گشتاور خروجی نیز افزایش می یابد. افزایش گشتاور باعث بزرگتر شده گیربکس و افزایش قطر شافت خروجی آن می شود. گیربکس شافت موازی به دلیل ظاهر خود، گاهی به جای گیربکس صنعتی Z نیز استفاده می‌شود.


شرکت های معتبر سازنده گیربکس آویز (برندهای گیربکس شافت موازی)

●    گیربکس شافت موازی ایلماز ترکیه Yilmaz
●    گیربکس شافت موازی SEW آلمان
●    گیربکس شافت موازی موتوواریو ایتالیا Motovario
●    گیربکس شافت موازی بونفیلیولی ایتالیا Bonfiglioli


از گیربکس های  آویز دلکو صنعت در چه صنایعی استفاده می شود؟

    صنایع نفت و گاز
    صنایع فولاد و ذوب
    انواع کانوایرها
    انواع میکسر و همزن ها
    تیکنرها
    تصفیه خانه های آب و فاضلاب
    صنایع سیمان
    صنایع پتروشیمی

خرید گیربکس آویز 

جهت خرید گیربکس آویز و انتخاب انواع گیربکس های مناسب از برندهای مختلف با کارشناسان و متخصصان شرکت دلکو صنعت مشاوره داشته باشید.