موتوربرق گازوئیلی

موتوربرق گازوئیلی یا دیزلی درواقع یک ابزار مولد انرژی الکتریسیته است. موتوربرق گازوئیلی معمولاً نسبت به سایر موتوربرق‌ها ازجمله موتوربرق بنزینی قدرت بیشتری دارد و ترجیحاً در مصارف سنگین‌تر از آن استفاده می‌کنند. شما می‌توانید جهت کسب اطلاعات بیشتر با کارشناسان مجرب هایپر صنعت دلکو در تماس باشید. 

مشخصات فنی موتوربرق گازوئیلی

موتوربرق دیزلی معمولاً جهت مصارفی که نیازمند توان بالا و پایداری بیشتری است مناسب تر هست. موتوربرق‌های دیزلی ازنظر بازدهی موتور، عمر طولانی‌تر قطعات و هزینه سوخت کم از مهم‌ترین مزایا موتوربرق گازوئیلی است. موتوربرق گازوئیلی بر اساس توان، ساختار برق خروجی تک فاز و یا سه فاز، نحوه راه‌اندازی و روش خنک کاری به دسته‌های مختلفی تقسیم‌بندی می‌شود. 
صدای نامتعارف موتوربرق دیزلی سبب آن شده تا طراحان این ابزار مفید به دنبال راه‌کارهایی جهت کاهش نویز باشند. یکی از راهکارها استفاده از کانوپی است. کانوپی درواقع یک اتاقک فلزی است که بر روی موتوربرق نصب‌شده و باعث کاهش صدای نامتعارف می‌شود.این راهکار علاوه بر مزایایی که دارد وزن دستگاه را به‌شدت افزایش می‌دهد.راه‌حل بعدی استفاده از موتوربرق گازوئیلی در مکان‌هایی که دارای اتاقک مخصوص باشد. ساختار این اتاقک‌ها به‌گونه‌ای است که صدای زیاد موتور دیزلی را تا 80% کاهش می‌دهد.

راهنمای انتخاب موتوربرق دیزلی

همانطور که می‌دانید موتوربرق‌های دیزلی توان بالایی را تولید می‌کنند. این مدل موتوربرق معمولا برای تامین برق اضطراری ساختمان‌های اداری و تجاری و ساختمان‌های مسکونی مورد استفاده قرار می‌گیرد. البته لازم به ذکر است در برخی مدل‌های دائم کار قابلیت استفاده به عنوان مولد برق فراهم است. شما می‌توانید جهت بهره مندی از اطلاعات فنی بیشتر و دریافت مشاوره رایگان با ما در تماس باشید.
 قبل از انتخاب موتور برق دیزلی باید به این نکته توجه داشت که آیا سوخت مورد نیاز، قابلیت دسترسی دارد یا خیر؟

در صورت قابلیت دسترسی راحت به سوخت دیزل، جهت انتخاب بهتر به نکات ذیل توجه کنید:
    این دستگاه برای چه کاربری مورد استفاده قرار می‌گیرد؟
    دستگاه برای تامین برق سه فاز است یا تک فاز؟
    این موتوربرق چه لوازمی را باید روشن کند؟


 

راهنمای استفاده از موتور برق دیزلی

    قبل از روشن کردن موتوبرق، از ایمن بودن محل نصب اطمینان حاصل کنید. همواره موتوبرق را دور از گرما زیاد، پاشش آب، رطوبت بالا ، گرد و غبار و اشیاء قابل اشتعال نگه دارید. موتوبرق را روی یک سطح صاف و محکم قرار دهید و از ایجاد ارتشعاش زیاد آن جلوگیری کنید.
    با استفاده از گیج روغن و سوخت از داشتن روغن و سوخت کافی در موتوبرق اطمینان حاصل نمایید. از بروشور محصول جهت انتخاب روغن مناسب و مقدار آن استفاده کنید. هرگز دو مدل سوخت را با هم مخلوط نکنید!
    اگر موتوربرق از مدل استارتی است از شارژ بودن باتری آن اطمینان حاصل کنید. 
    باتری را حتما با شارژر مناسب شارژ کنید. هرگز باتری را مستقیما به منبع برق مستقیم متصل نکنید. از اتصال قطب های مثبت و منفی باتری به هم جلوگیری کنید. از باتری های سالم و با ظرفیت مناسب برای موتوبرق استفاده کنید.
     موتوبرق باید دارای کلید ها و سیم های اتصال مناسب و سالم باشد. کلید ها را بر روی حالت خاموش قرار دهید. سیم های اتصال  باید بر اساس مقدار آمپر، ولتاژ و فرکانس دو شاخه خروجی دستگاه باشد. استفاده از سیم های آسیب دیده، پیچ خورده یا بلند باعث آسیب به موتوربرق است. از اتصال بیش از حد بار برقی به موتوبرق جلوگیری کنید.
    برای روشن کردن موتوبرق، کلید راه اندازی را بر روی حالت استارت قرار دهید. اگر موتوبرق دارای هندل راه اندازی است، هندل را به طرف خود بکشید. اگر موتوبرق دارای ریموت کنترل است، دکمه روشن را فشار دهید. اگر موتوبرق روشن نشد، عیب یابی کنید و مشکل را برطرف کنید.
    برای خاموش کردن موتوبرق، ابتدا بار برقی را از دستگاه جدا کنید. سپس کلید راه اندازی را بر روی حالت خاموش قرار دهید. اگر موتوبرق دارای ریموت کنترل است، دکمه خاموش را فشار دهید. باتری را از دستگاه جدا کنید و در محل مناسب نگه دارید.
    برای نگهداری و تعمیرات موتوبرق، دستورالعمل های راهنمای کاربر را دنبال کنید. موتوبرق را در محل خشک و تهویه شده نگه دارید. موتوبرق را با دوره های منظم روشن و خاموش کنید. موتوبرق را از گرد و غبار و آلودگی پاک کنید. سوخت و روغن را با دوره های مشخص تعویض کنید. قطعات سایشی و خراب را با قطعات اصلی تعویض کنید. در صورت بروز هرگونه مشکل یا سوال، با مرکز خدمات مجاز تماس بگیرید.