فروش ساید چنل side channel 

ساید چنل یکی از انواع مختلف پمپ‌های هواده air pump است که دارای یک بخش جانبی یا همان ساید چنل است. عملکرد ساید چنل به صورت دریافت و پخش هوا است. این پمپ، هوا یا سایر گازهای فشار بالا را با قدرت مکندگی جذب می‌کند و فشار مورد نیاز را فراهم می‌کند. ساید چنل‌ها طراحی و ساختار مختلفی از جمله تک فن، دو فن و سه فن دارند. در ادامه در رابطه با انواع ساید چنل ، ظرفیت آنها و خرید ساید چنل توضیح داده‌ایم.

ویژگی های بلوئر ساید چنل

ساید چنل‌های بلوئر ساید در مواردی مصرف دارند که نیاز به هوادهی کمتری وجود داشته باشد. بلوئر ساید دارای انواع مختلفی است که هر کدام از آنها با توجه‌ به ساختار کاربرد متفاوتی دارند. بلوئر ساید با الکتروموتور یک کوپل مستقیم را تشکیل می‌دهند و از پمپ‌های گریز از مرکز هستند .

  • بلوئر ساید تک فن

فن یا پروانه‌های این دستگاه تکی هستند و به همین خاطر به آن بلوئر ساید تک فن می‌گویند. همچنین از این دستگاه برای انجام امور ساده‌تر با حجم فشار کمتر استفاده می‌کنند. زیرا تک پروانه میزان هوادهی بسیار کمتری دارد.

  • بلوئر ساید دو فن

بلوئر ساید دو فن یا دو پروانه هم یکی دیگر از انواع مختلف ساید چنل است که ظرفیت و میزان بیشتری نسبت به مدل تک پروانه آن دارد. از بلوئر ساید دو فن اغلب به‌عنوان تجهیزات صنعتی و همچنین انجام فعالیت‌های سنگین‌تر استفاده می‌کنند.

  • بلوئر ساید سه فن

بلوئر ساید سه فن که دارای سه عدد پروانه است؛ با قدرت بیشتری فشار هوا تولید می‌کند و برای پیش برد پروژه‌های صنعتی که حجم بالایی دارند؛ استفاده می‌شود. این دستگاه کاربردهای بسیار زیادی دارد و قدرت و ظرفیت آن نسبت به سایر مدل‌ها بیشتر است.مشخصات فنی ساید چنل 

ساید چنل‌ها پمپ‌هایی هستند که وظیفه انتقال سیالاتی از جمله هوا و گازها را دارند. این پمپ‌ها سیالات را با فشار و دبی‌های مختلفی انتقال می‌دهند که فشار آنها به طور متوسط در حدود ۵۰ الی ۷۰۰ میلی بار برای دمیدن و ۵۰ الی ۴۵۰ میلی بار منفی برای مکیدن است. دبی آنها نیز ۲۰ الی ۶۰۰ مترمکعب بر ساعت است. به دلیل همین ویژگی‌های قابل‌توجه و قدرت پمپ ساید چنل، به یک ابزار پرکاربرد در صنایع مختلف تبدیل شده است. علاوه بر این، ساید چنل‌ها قدرت موتور متفاوتی هم دارند که در دو مدل تک‌فاز و سه‌فاز تولید می‌شوند‌. الکتروموتور پمپ ساید چنل توانی برابر ۰.۰۹ تا ۲۰ کیلووات دارد و با دور ۲۹۰۰ RPM کار می‌کند. پمپ‌های ساید چنل در کنار داشتن ظرفیت و توان متنوع، قیمت بسیار مناسبی هم دارند. همچنین انواع مختلف آنها باعث کاربرد بیشتر این پمپ‌ها در صنایع مختلف شده‌اند.


کاربرد ها و مزایای ساید چنل 

این دستگاه دارای کاتالوگی است که به طور کامل فشار و دبی آن را توضیح داده است. همچنین ساید چنل‌ها کاملا بدون روغن کار می‌کنند و به همین خاطر برای جا به جایی مواد آزمایشگاهی یا محصولات غذایی بسیار مناسب هستند. اگر سرویس‌های دوره‌ای این دستگاه مانند گریس کاری، عوض کردن بلبرینگ( در صورت خراب شدن) و عوض کردن فن‌ها را به صورت مرتب انجام دهید؛ مدت زمان بسیار طولانی برای شما کار خواهد کرد. از جمله دیگر مزایای این دستگاه می‌توانیم به امکان جا به جا کردن آسان آن و همچنین جرم کم و سبک بودن آن اشاره کنیم. البته نباید راندمان کاری بالای ساید چنل و مقاومت و پایین بودن استهلاک آن را فراموش کنیم. ساید چنل علی رغم کیفیت و کارایی بالا همچنین قیمت مناسبی هم دارد که آن را به بهترین انتخاب برای صنایع مختلف تبدیل کرده است.


سوال های متداول درباره پمپ هواده 

  • ساید چنل چیست ؟

ساید چنل یا دمنده ها تجهیزاتی هستند که هوا را با فشار کم یا زیاد به صورت مکش یا دمش منتقل میکنند.ساید چنل ها از الکتروموتوری که به یک پروانه کوپل شده تشکیل شدند و معمولا برای جا به جایی هوا استفاده می شوند.

  • ساید چنل ها چه کاربردی دارند ؟

ساید چنل ها در صنایع مختلفی استفاده می شود. از جمله کاربرد ها می توان به شستشوی مواد غذایی، حمل و نقل نقاله های پودر گرانول، حمل و نقل کاغذ، دفع گاز و ... اشاره کرد.

  • چگونه میتوان ساید چنل خریداری کرد ؟

هر ساید چنل در برند های مختلف دارای مشخصات فنی است که در کاتالوگ موجود است.نمودارهایی هستند که فشار و دبی ساید چنل را نشان می دهد.

  • مزایای استفاده از ساید چنل چیست ؟

ساید چنل ها به گونه ای طراحی شدند که در هر زمان با کیفیت هستند. برخی از مزایای استفاده از ساید چنل عبارتند از : عملکرد در دمای بالا، سازگاری با محیط زیست، نصب آسان، ماندگاری طولانی

  • چه ویژگی هایی در انتخاب ساید چنل مهم است ؟

برای انتخاب ساید چنل به کارایی و سایز بلوئر ها توجه کنید. همچنین نوع پروانه نیز بسیار مهم است. (تک پروانه، دو پروانه، سه پروانه)