دترجنت قلیایی [قیمت فروش انواع مواد شوینده قلیایی]

دترجنت قلیایی (شوینده صنعتی)

نظرات کاربران :
5 از 4

دترجنت قلیایی یا شوینده قلیایی نوعی پاک‌کننده صنعتی قوی است که با pH بالا (بیشتر از 7) برای از بین بردن چربی، روغن، گریس و سایر آلودگی‌ های سخت از سطوح مختلف استفاده می‌شود. این شوینده‌ها به دلیل قدرت چربی‌زدایی بالا، در صنایع مختلفی مورد استفاده قرار می گیرد. قیمت دترجنت قلیایی و با توجه به قدرت پاک‌کنندگی بالا و کارایی آن، بسیار مقرون به صرفه است.

 • تحویل اکسپرس
 • خدمات آموزشی
 • کیفیت بالا
 • مشاوره فنی

قیمت : 15,000 تومان

قیمت : 15,000 تومان

قیمت : 15,000 تومان

برای پاک کردن چربی، دوده و آلودگی از سطوح مختلف از شوینده های قلیایی استفاده می شود، به همین منظور برای استفاده در صنعت نیازمند دترجنت های صنعتی و شوینده های قلیایی هستیم. عملکرد این شوینده صنعتی به گونه ای است که با حل کردن چربی در خود باعث به وجود آمدن صابون شده و در نتیجه باعث تمیز شدن قطعه و یا سطح می شود، و همچنین به لطف ضد خوردگی های به کار رفته در این محصول، استفاده از آن باعث جلوگیری از خوردگی می شود.

 

فروش شوینده قلیایی

دترجنت قلیایی یک چربی بر فوق قوی بوده که دارای pH بالای 7 است و بویی ملایم با رنگ صورتی می باشد. این شوینده برخلاف شوینده های چربی بر پایه نفتی، کاملاً پایه آب بوده و به هیچ وجه باعث اشتعال و آتش سوزی نمی شود. پایه مواد اولیه این دترجنت، هیدروکسید پتاسیم و هیدروکسید سدیم می باشد که به وجود این نمک های قلیایی عامل اصلی چربی بری محصول می باشد، البته همانطور که ذکر شد این محصول دارای ضد خوردگی های مختلف و مناسبی می باشد که باعث جلوگیری از خوردگی سطوح آلوده می شود. این شوینده با نفوذ به چربی ها و کثیفی ها موجب امولسیون شدن آلودگی ها شده و در نهایت به راحتی می توان با آب شست وشو کرد. 

علاوه بر ویژگی‌ های فوق، شوینده قلیایی قابلیت استفاده در صنایع مختلف را داراست. این شوینده به دلیل توانایی بالای خود در حذف چربی و آلودگی، در صنایع غذایی، نفت و گاز، خودروسازی و حتی خانگی کاربرد دارد. در صنایع غذایی، به ویژه در پاک‌سازی دستگاه‌ های تولید و بسته‌بندی مواد غذایی از چربی و روغن‌ های گیاهی و حیوانی بسیار موثر است. در صنایع نفت و گاز، این شوینده قلیایی برای پاک‌سازی تجهیزات و سطوح آلوده به روغن و گریس به کار می‌رود، بدون اینکه به تجهیزات آسیب برساند. شوینده قلیایی همچنین در خودروسازی برای تمیز کردن قطعات موتور و شاسی خودروها به کار می‌رود. در کاربرد های خانگی، این شوینده برای تمیز کردن اجاق‌گاز، هود، و سطوح آشپزخانه بسیار مفید است. استفاده از این شوینده قلیایی نه تنها باعث پاک‌سازی عمیق می‌شود، بلکه به دلیل داشتن مواد ضد خوردگی، طول عمر سطوح را نیز افزایش می‌دهد. با توجه به اینکه این شوینده پایه آب است، دوستدار محیط زیست بوده و نگرانی‌های زیست‌محیطی را کاهش می‌دهد. از این رو، انتخاب شوینده قلیایی یک گزینه هوشمندانه و موثر برای کسانی است که به دنبال راهکاری قوی و ایمن برای پاک‌سازی چربی‌ها و آلودگی‌ها هستند.

 

انواع شوینده قلیایی

دترجنت های قلیایی بنا بر استفاده در صنعت به چند دسته تقسیم می شوند که به شرح زیر می باشند.

 

شوینده قلیایی اکسترا

این محصول به راحتی می تواند آلودگی، دوده، گریس و چربی های غذایی درآشپزخانه های صنعتی را به راحتی در خود حل کند که در نهایت با آب کشی یا دستمال سطح را پاک کرد. دنرجنت قلیایی اکسترا برای سطوح فلزی و و پلاستیکی مناسب می باشد و با توجه به ضد خوردگی های موجود در این محصول از خوردگی سطح جلوگیری می شود. همانطور که در بالا توضیح داده شد این ماده کاملاً پایه آب بوده و هیچ خطری برای استفاده برای اپراتور ها و مصرف کنندگان نخواهد داشت. البته بهتر است برای استفاده از این ماده نکات ایمنی را رعایت کنید و از دستکش و روپوش استفاده شود.

 

شوینده قلیایی اقتصادی

این محصول دقیقا مشابه دترجنت قلیایی اکسترا می باشد و دارای توانایی پاک کردن سطوح و چربی زدایی از محیط را دارد، که جهت استفاده های عمومی تر مورد مصرف قرار می گیرد.

 

دترجنت قلیایی پایه حلال

این دترجنت ها از حلال های هیدروکربنی ساخته شدند، برای حذف آلودگی های روغنی و سختی استفاده می شود که دترجنت های پایه آب قابلیت تمیز کردن آنها را ندارند. معمولاً این آلودگی ها از واکس های های حلال، روغن ها، گریس ها و خمیر های حلالی به وجود می آید. این ماده بر روی آسفالت، مواد ترمو پلاستیک و سطوح پی وی سی یا لاستیکی نباید استفاده شود. همچنین این شوینده باعث جلوگیری از ضد خوردگی می شود ولی در استفاده از آن به دلیل وجود حلال های نفتی و اشتغال زا بودن آن باید موارد ایمنی را رعایت کرد.
 

دترجنت قلیایی بدون کف

همانطور که از اسم این محصول پیداست دترجنت قلیایی بدون کف در هنگام کار بدون ایجاد کف باعث شست و شو کف و محیط می شود. فرمولاسیون این محصول به گونه است که بدون ایجاد کف باعث از بین رفتن دوده، گریس، چربی می شود و مناسب شست وشوی سسیستم های CIP می شود.

 

 

ویژگی های فیزیکی و شیمیایی شوینده های قلیایی

بهترین روش استفاده از این ماده اسپری کردن بر روی سطوح آلوده می باشد. هرچی pH این ماده بیشتر باشد قلالیت آن بالاتر بوده قدرت پاک کنندگی قوی تری دارد. استفاده از برای جلوگیری از اکسیداسیون شدن فلزات از مفید می باشد.

 

مشخصات فنی دترجنت قلیایی

دترجنت قلیایی دارای حداکثر میزان قلیایی بودن یا pH: 14 است. سایر مشخصات فنی دترجنت قلیایی به طور کامل در جدول زیر نشان داده شده است.

مشخصات

نتایج

ظاهر

مایع صورتی رنگ با بوی ویژه

جرم مولکولی 

0.999 گرم بر مول

چگالی در 20 درجه سانتیگراد

0.999 گرم بر متر مکعب

نقطه جوش

100 درجه سانتی گراد

Ph

13-14

 

دترجنت قلیایی

دترجنت قلیایی، یک واژه شیمیایی است که معمولاً به عنوان یک واکنش شیمیایی در محلول های آبی اتفاق می افتد. این واژه از دو کلمه دترجنت و قلیایی تشکیل شده است. دترجنت به معنی تغییر دهنده و قلیایی به معنی مربوط به قلیایی ها است. وقتی که یک محلول دترجنت قلیایی می شود، pH آن افزایش می یابد و به سمت مقدار قلیایی تر حرکت می کند. این افزایش در pH معمولاً به دلیل افزایش تعداد یون های هیدروکسید (OH-) در محلول رخ می دهد. محلول قلیایی معمولاً دارای خواص شیمیایی مختلفی هستند که می توانند در راستای تعادل اسیدی-قلیایی و تعادل های شیمیایی دیگر مورد استفاده قرار گیرند. این مفهوم برای فهم بهتر رفتار محلول های آبی و نحوهٔ تغییرات آن ها در محیط های مختلف، بسیار مهم است.

 

عملکرد دترجنت قلیایی

شیوه استفاده از این ماده می تواند با استفاده از اسپری کردن و یا محلول در آب باشد. دترجت قلیایی با به دلیل بالا بودن pH می تواند آلودگی ها و چربی ها را با قدرت و به راحتی پاک کند و سطح الوده را از کثیفی و دوده پاک می کند. لازم به ذکر است هر چه pH ماده شوینده بالاتر باشد قدرت پاک کنندگی و پربی زدایی آن نیز بالاتر است.

 

صابونی کردن

فرایند صابونی کردن با استفاده از هیدروکسید هی آزاد باعث شکسته شدن پیوند های استری میان اسید های چرب و گلیسرول ها می شود و در نهایت این ترکیبات به صورت جداگانه در آب محلول می شوند.

 

عملکرد حلال

شوینده حلالی که باعث شکستن پیوند هایی که دارای ساختار چربی می باشند در سطح فلط می شوند و در نتیجه باعث حذف آلودگی ها می شود.

 

ساخت امولسیون

در این فرایند چربی ها به شکل معلق شده و به راحتی شستوشو می شوند.

 

روش مصرف دترجنت قلیایی

استفاده از دترجنت قلیایی کاملا بستگی به نوع آلودگی و میزان چربی در سطح مورد استفاده می باشد و می بایست به روش های زیر استفاده کنید:

 • برای از بین بردن چربی و آلودگی های سنگین و سخت باید به صورت خالص از این محصول استفاده شود.

 • برای چربی های نیمه سنگین می توان این محصول را به صورت 1 به 1 با آب مقطر ترکیب کرده و استفاده نمود.

 • جهت استفاده برای چربی های سبک می توان این محصول را به صورت 1 به 4 با آب ترکیب کرد.

لازم به ذکر است که دترجنت قلیایی در دمای 40 درجه و فشار%30 می تواند عملکرد بهتری داشته باشد. برای استفاده از روش اسپری کردن و یا جت واش باید 5 الی 7 دقیقه ماده روی سطح آلوده باقی بماند و سپس با دستمال آلودگی را از روی سطح پاک نمود.

 

کاربرد دترجنت قلیایی

دترجنت قلیایی (Detargent alkaline) در واقع یک نوع مواد شوینده است که از آن برای شستشوی لباس ها و سطوح مختلف استفاده می شود. این مواد شوینده عمدتاً شامل ترکیبات قلیایی مانند آب آمونیاک، کربنات سدیم، فسفات ها و سودا کاهون است. کاربردهای اصلی این نوع مواد شوینده عبارتند از:

 

شستشوی لباس ها

دترجنت قلیایی به دلیل قابلیت ترکیب با چربی ها و رسوبات سخت، برای شستشوی لباس ها، به خصوص لباس هایی که با چربی های سنگین و یا لکه های سخت آلوده شده اند، بسیار مؤثر است.

 

پاک کردن سطوح سخت

این مواد شوینده معمولاً برای پاک کردن سطوح سخت مانند کف ها، دیوارها، و ظروف سرویس به کار می روند. آنها می توانند به عنوان حلال برای روغن و چربی های متراکم عمل کنند و سطوح را به طور موثر تمیز کنند.

 

شستشوی وسایل آشپزخانه

دترجنت قلیایی برای شستشوی ظروف، سینک، اجاق گاز، و دیگر وسایل آشپزخانه که با چربی و روغن آلوده شده اند، بسیار مفید است.

 

تمیزکردن سطوح مقاوم به شستشو

این مواد شوینده معمولاً برای تمیزکردن سطوحی مانند سرامیک، پلاستیک، و چوب که به طور معمول مقاوم به شستشو هستند نیز مورد استفاده قرار می گیرند.

همچنین، برای استفاده از دترجنت قلیایی، باید توجه داشت که این مواد شوینده معمولاً با پوست و چشم تماس مستقیم نداشته باشند و در محیط های خوب تهویه شده استفاده شوند.

سایر کاربرد های این محصول به شرح زیر می باشد:

 • تمیز کردن سطوح آلوده فلزی قبل از فراید آبکاری
 • تمیز کردن سطوح خارجی تاسیسات حرارتی و یا برودتی
 • پاک کردن سطوح آشپزخانه های صنعتی ماننده هود، فرگاز، سینک و هواکش
 • از بین بردن دوده، گریس و چربی ها
 • پاک کردن تجهیزات فلزی
 • پاک کننده و بو زدایی از تجهیزات قصابی
 • پاک کردن تجهیزات و فر های شیرینی پزی
 • صنایع بهداشتی
 • صنایع دارویی
 • صنایع نفت و پتروشیمی
 • صنایع دام و طیور
 • پاک کردن دوده از سطوح مختلف
 • پاک کردن رنگ 
 • تمیز کردن تجهیزات تعمیر کاران و مکانیک ها
 • مناسب برای صنایع خوراکی و مواد غذایی

 

مزایا استفاده از دترجنت قلیایی

استفاده از دترجنت قلیایی برخی مزایا و فواید زیر را دارد:

 

تمیزکنندگی قوی

این نوع مواد شوینده به دلیل خاصیت قلیایی خود، می توانند با چربی ها، روغن ها، لکه های سخت، و رسوبات معدنی مقابله کنند و سطوح را به طور کامل تمیز کنند.

 

تأثیرگذاری بر روی لکه های سخت

برای لکه هایی که با مواد شوینده های ملایم تمیز نمی شوند، دترجنت قلیایی می تواند بسیار مؤثر باشد و لکه های سخت را به طور کامل از سطوح حذف کند.

 

قیمت مناسب

بسیاری از محصولات دترجنت قلیایی قیمت مناسبی دارند و در مقایسه با محصولات خاصیت تمیزکننده قوی تری دارند.

 

مناسب برای شستشوی لباس های کثیف

این مواد شوینده به دلیل قابلیت ترکیب با چربی ها و رسوبات سخت، برای شستشوی لباس هایی که با چربی های سنگین و یا لکه های سخت آلوده شده اند، بسیار مناسب هستند.

 

تأثیر محیطی کمتر

برخی از فرمولاسیون های دترجنت قلیایی می توانند کمترین تأثیر ممکن را بر روی محیط زیست داشته باشند، به عنوان مثال، بدون استفاده از فسفات که ممکن است به کاهش کیفیت آبهای محیطی منجر شود.

 

ضد عفونی کننده

برخی از محصولات دترجنت قلیایی می توانند علاوه بر تمیزکنندگی، عفونت ها و باکتری های موجود را نیز از بین ببرند.

به هر حال، قبل از استفاده از دترجنت قلیایی، مهم است که دستورالعمل های استفاده و احتیاط های لازم را که بر روی بسته بندی آن مشخص شده است، رعایت کنید.

سایر مزایا استفاده از این محصول به شرح زیر می باشد:
 

 • چربی زدایی از سطوح گسترده و به صرفه بودن
 • حل رسوبات و آلاینده های سفت و سخت
 • پاک کنندگی بدون آسیب و خوردگی
 • پایه آب بودن این محصول و سازگاری با محیط زیست
 • مناسب برای سطوح پلاستیکی و فلزی
 • دارای مواد ضد خوردگی
 • دارای مواد کف کننده
 • محصول در آب 
 • دارای پایداری بسیار بالا
 • نفوذ پذیری بالا در چربی ها
 • آب کشی آسان
 • جلوگیری از پخش آلودگی های میکروبی

 

نکات ایمنی و MSDS مواد شوینده قلیایی

به صورت کلی در هنگام کار با هر نوع ماده شیمیایی می بایست اصول ایمنی کار با این مواد را رعایت کرد.

همچنین بهتر است از دستکش و لباس مخصوص استفاده کرد و نکات زیر را رعایت نمود:

 • در صورت تماس با پوست امکان دارد باعث تحریک پوست و همچنین سوزش و خارش شود. در نتیجه در هنگام تماس این ماده با پوست دست را با آب فراوان و به مدت 15 دقیقه شستشو دهید.
 • در صورتی که این ماده با چشم تماس پیدا کرد چشم خود را باز نگه داشته و با آب فراوان شستشو دهید. در صورت نیاز به چشم پزشک مراجعه بفرمایید.
 • در صورتی که بخارات این ماده را استنشاق کردید به فضای آزاد رفته و نفس عمیق بکشید بخارات این ماده می تواند باعث حساسیت، آلرژی و سوزش گلو شود.
 • در صورت بلعیدن می توامد باعث سرگیجه و حالت تهوع شود. در این صورت به هیچ وجه اقدام به خوردن و آشامیدن نکنید و فورا به پزشک مراجعه کنید.
 • دور از دسترس کودکان قرار گیرد.

 

شرایط نگهداری و بسته بندی

بسته بندی این محصول گالن 20 لیتری بوده ولی در صورت سفارش می توان در بشکه های 220 لیتری و 1000 لیتری تولید کرد.
این ماده به دور از نور خورشید و در جای خشک و خنک نگهداری شود.
بهترین دما برای نگهداری این ماده شیمیایی بین 5 تا 25 درجه سانتی گراد می باشد.
همچنین برای نگهداری این ماده از پالت های مخصوص مواد شیمیایی در انبار های مسقف باید استفاده کرد.

 

راهنمای جامع برای درک و انتخاب بهترین نوع دترجنت قلیایی با توجه به قیمت

درک و انتخاب بهترین نوع دترجنت قلیایی با توجه به قیمت امری که برای افرادی که به دنبال بهبود وضعیت سلامت خود هستند، بسیار اساسی است. دترجنت های قلیایی، با توجه به ویژگی های آن ها، می توانند اثرات مثبتی بر روی سلامتی افراد داشته باشند. اما انتخاب بهترین نوع دترجنت قلیایی باید با در نظر گرفتن چند عامل مهم صورت گیرد، از جمله قیمت.
قیمت دترجنت قلیایی اغلب یکی از مهم ترین عواملی است که در انتخاب آن مدنظر قرار می گیرد. اولین چیزی که باید در نظر گرفته شود، نیاز های شخصی خود و میزان بودجه موجود است. انواع مختلفی از دترجنت های قلیایی با قیمت های متفاوت در بازار موجود هستند. برخی از آن ها قیمت های بسیار بالا دارند که ممکن است برای برخی افراد قابلیت تحمل نداشته باشد، در حالی که دیگری قیمت مناسب تری دارند اما کیفیت کمتری نسبت به گزینه های گران تر دارند. علاوه بر قیمت دترجنت قلیایی ، ویژگی ها و کیفیت محصول نیز باید مورد بررسی قرار گیرد. برخی از دترجنت های قلیایی ممکن است با قیمت پایین عرضه شوند، اما این ممکن است به هزینه کیفیت برگردد. برای اطمینان از انتخاب بهترین محصول، بهتر است مطالعه و تحقیقات دقیقی در مورد محصولات مختلف انجام داده و نظرات کاربران را مورد بررسی قرار دهید. در انتخاب بهترین دترجنت قلیایی، قیمت دترجنت قلیایی یکی از عوامل اساسی است که باید به آن توجه شود. با در نظر گرفتن نیاز ها، بودجه، ویژگی ها و کیفیت محصولات مختلف، می توانید انتخاب بهتری داشته باشید که باعث بهبود وضعیت سلامت شما شود. بنابراین، قبل از خرید، حتماً مقایسه و ارزیابی دقیقی انجام دهید تا بهترین گزینه را با توجه به نیازهای شما انتخاب کنید.

 

قیمت دترجنت قلیایی

شرکت دلکو صنعت مفتخر است که به عنوان بزرگترین هایپر صنعت و وارد کننده مواد شیمیایی را به بازار عرضه می نماید. قیمت دترجنت قلیایی که توسط دلکو صنعت در نظر گرفته شده، مناسب و مقرون به صرفه است شما عزیزان می توانید جهت کسب اطلاعات بیشتر درباره انتخاب گرید مناسب از برند های مختلف و اطلاع از آخرین قیمت ها با کارشناسان و متخصصان شرکت دلکو صنعت تماس حاصل فرمایید و از مشاوره رایگان بهره مند شوید. دترجنت  های قلیایی دلکو صنعت در گرید های مختلف و از برند های معتبر جهانی عرضه می شوند و برای مصارف گوناگون در صنایع مختلف، از جمله:

 

صنعت غذایی

پاکسازی سطوح و تجهیزات در کارخانجات تولید مواد غذایی و رستوران ها

 

صنعت نساجی

چربی زدایی و لکه بری الیاف و پارچه

 

صنعت چاپ

تمیز کردن ماشین آلات چاپ و حذف جوهر

 

صنعت فولاد

زنگ زدایی و آماده سازی سطوح فلزی

 

ما در دلکو صنعت، به منظور رفاه حال مشتریان خود، قیمت دترجنت قلیایی را به طور کاملاً رقابتی و منصفانه ارائه می دهیم. شما می توانید با مراجعه به وب سایت ما یا تماس با کارشناسان مجرب دلکو صنعت، از آخرین قیمت دترجنت قلیایی در برندها و گرید های مختلف مطلع شوید.

علاوه بر قیمت دترجنت قلیایی، دلکو صنعت مزایای دیگری را نیز به مشتریان خود ارائه می دهد، از جمله:

 

ارائه مشاوره رایگان

کارشناسان مجرب ما در انتخاب گرید و برند مناسب دترجنت قلیایی با توجه به نیاز شما، به شما مشاوره رایگان ارائه می دهند.

 

ارسال سریع

سفارشات شما در سریع  ترین زمان ممکن و با دقت کامل به سراسر ایران ارسال خواهند شد.

 

گارانتی کیفیت

ما کیفیت و عملکرد دترجنت های قلیایی خود را تضمین می کنیم و در صورت بروز هرگونه مشکل، خدمات پس از فروش کاملی به شما ارائه خواهیم داد.

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد دترجنت قلیایی دلکو صنعت، قیمت ها، و نحوه سفارش، همین امروز با ما تماس بگیرید.

 

 

استفاده بهینه از شوینده‌ قلیایی در صنایع: راهکار ها و تکنیک‌ های مؤثر برای بهبود عملکرد

شوینده‌ قلیایی به دلیل قدرت پاک‌ کنندگی بالا، در بسیاری از صنایع برای تمیز کردن سطوح، تجهیزات و قطعات مختلف مورد استفاده قرار می‌ گیرند. با این حال، استفاده نادرست از این شوینده‌ ها می‌ تواند خطرات سلامتی و زیست‌ محیطی به همراه داشته باشد و همچنین به سطوح و تجهیزات آسیب برساند.

 

راهکار ها و تکنیک‌ های مؤثر برای استفاده بهینه از شوینده‌ های قلیایی

 

انتخاب شوینده مناسب

 • نوع شوینده های قلیایی باید با توجه به نوع آلودگی، جنس سطح و تجهیزات مورد نظر انتخاب شود.
 • به برگه اطلاعات ایمنی (SDS) شوینده توجه کنید و از سازگاری آن با مواد و سطوح مختلف اطمینان حاصل کنید.

 

رعایت غلظت مناسب

 • استفاده بیش از حد از شوینده قلیایی نه تنها قدرت پاک‌ کنندگی را افزایش نمی‌ دهد، بلکه می‌ تواند به سطوح و تجهیزات آسیب برساند.
 • از دستورالعمل‌ های سازنده شوینده برای تعیین غلظت مناسب استفاده کنید.

 

استفاده از روش‌ های صحیح

 • روش‌ های مختلفی برای استفاده از شوینده‌ های قلیایی وجود دارد، مانند اسپری کردن، غوطه‌ ور کردن و شستشو با بخار.
 • روش مناسب را با توجه به نوع آلودگی، جنس سطح و تجهیزات مورد نظر انتخاب کنید.

 

ایمنی و بهداشت

 • هنگام استفاده از شوینده‌ های قلیایی از تجهیزات ایمنی مانند دستکش، عینک و ماسک استفاده کنید.
 • از تهویه مناسب محل کار اطمینان حاصل کنید.

 

محیط زیست

 • شوینده‌ های قلیایی را به درستی دفع کنید تا از آلودگی محیط زیست جلوگیری شود.
 • از شوینده‌ های قلیایی با پایه گیاهی یا زیست‌ تخریب‌ پذیر استفاده کنید.

 

تکنیک‌ های مؤثر برای بهبود عملکرد

استفاده از آب گرم: آب گرم قدرت پاک‌ کنندگی شوینده‌ های قلیایی را افزایش می‌ دهد.
استفاده از مواد افزودنی: برخی از مواد افزودنی مانند سورفکتانت‌ ها می‌ توانند به قدرت پاک‌ کنندگی شوینده‌ قلیایی کمک کنند.
استفاده از دستگاه‌ های شوینده صنعتی: دستگاه‌ های شوینده صنعتی می‌ توانند به طور موثر تر و کارآمد تر از روش‌ های دستی، سطوح و تجهیزات را تمیز کنند.

 

مزایای استفاده بهینه از شوینده‌ قلیایی

کاهش هزینه‌ ها: استفاده بهینه از شوینده‌ های قلیایی به شما کمک می‌ کند تا از هدر رفتن مواد و هزینه‌ ها جلوگیری کنید.
افزایش ایمنی: با رعایت نکات ایمنی و استفاده از تجهیزات مناسب، می‌ توانید از خطرات سلامتی و زیست‌ محیطی شوینده‌ های قلیایی جلوگیری کنید.
بهبود عملکرد: استفاده از تکنیک‌ های مؤثر می‌ تواند به شما کمک کند تا سطوح و تجهیزات را به طور موثرتر و کارآمد تر تمیز کنید.
حفاظت از محیط زیست: استفاده از شوینده‌ های قلیایی به طور صحیح و اصولی به حفظ محیط زیست کمک می‌ کند.
با استفاده بهینه از شوینده‌ قلیایی، می‌ توانید از مزایای متعددی مانند کاهش هزینه‌ ها، افزایش ایمنی، بهبود عملکرد و حفاظت از محیط زیست بهره‌ مند شوید.

 

خطرات و اقدامات احتیاطی در هنگام کار با مواد قلیایی قوی

مواد قلیایی قوی، که به عنوان باز های قوی نیز شناخته می‌شوند، دسته‌ای از مواد شیمیایی هستند که می‌توانند خطرات قابل توجهی برای سلامتی انسان ایجاد کنند. این مواد می‌توانند باعث سوختگی شدید پوست، چشم‌ها و دستگاه تنفسی شوند. بلعیدن مواد قلیایی قوی می‌تواند منجر به آسیب‌ های داخلی جدی و حتی مرگ شود.

خطرات:

سوختگی: تماس با مواد قلیایی قوی می‌تواند باعث سوختگی شدید پوست و چشم شود. شدت سوختگی به غلظت باز، مدت زمان تماس و حساسیت فرد بستگی دارد.
آسیب به چشم: پاشش مواد قلیایی قوی در چشم می‌تواند منجر به آسیب قرنیه، ملتحمه و پلک شود. در موارد شدید، این امر می‌تواند منجر به کوری شود.
آسیب به دستگاه تنفسی: استنشاق بخارات مواد قلیایی قوی می‌تواند باعث تحریک بینی، گلو و ریه‌ها شود. در موارد شدید، این امر می‌تواند منجر به تورم ریه‌ها، ادم ریوی و حتی مرگ شود.
بلعیدن: بلعیدن مواد قلیایی قوی می‌تواند باعث سوختگی شدید دهان، مری، معده و روده شود. این امر می‌تواند منجر به درد شدید، خونریزی، استفراغ و اسهال شود. در موارد شدید، بلعیدن این مواد می‌تواند منجر به سوراخ شدن دستگاه گوارش، شوک و مرگ شود.


اقدامات احتیاطی

محافظت شخصی: هنگام کار با مواد قلیایی قوی باید از تجهیزات حفاظتی شخصی مناسب مانند عینک، دستکش، لباس آزمایشگاهی و ماسک تنفسی استفاده کنید.
تهویه مناسب: مواد قلیایی قوی باید در مکانی با تهویه مناسب استفاده شوند.
ذخیره‌سازی ایمن: مواد قلیایی قوی باید در ظروف دربسته و در مکانی خنک و خشک نگهداری شوند.
دفع صحیح: مواد قلیایی قوی باید طبق مقررات محلی دفع شوند.


در صورت تماس با مواد قلیایی قوی:

در مواردی که به هر دلیلی این مواد با پوست و چشم شما تماس داشته باشد یا وارد دستگاه تنفسی شما شود باید به موارد زیر عمل کنید.

 

پوست

محل آسیب‌ دیده را فوراً با آب به مدت حداقل 15 دقیقه شستشو دهید. سپس، محل را با محلول اسید ضعیف مانند سرکه سفید رقیق شده خنثی کنید.


چشم

چشم آسیب‌ دیده را فوراً با آب به مدت حداقل 15 دقیقه شستشو دهید. سپس، به دنبال مراقبت‌های پزشکی فوری باشید.


دستگاه تنفسی

به هوای تازه بروید و در صورت نیاز اکسیژن تجویز کنید. به دنبال مراقبت‌های پزشکی فوری باشید.

 

بلعیدن

فوراً با اورژانس تماس بگیرید. مایعات القا کننده استفراغ و مواد خنثی کننده را به فرد ندهید.

مواد قلیایی قوی می‌توانند مواد شیمیایی خطرناکی باشند. با رعایت احتیاطات مناسب و آگاهی از خطرات، می توان از بروز جراحت جلوگیری کرد.

 

 

کاربرد های چند منظوره مواد شوینده صنعتی

مواد شوینده صنعتی طیف گسترده ای از کاربردها را در صنایع مختلف دارند و می توانند برای تمیز کردن و ضد عفونی سطوح مختلف، تجهیزات و ماشین آلات استفاده شوند.

 

برخی از مزایای کلیدی استفاده از مواد شوینده صنعتی:

قدرت پاک کنندگی بالا: مواد شوینده صنعتی به طور خاص برای از بین بردن چربی، روغن، گریس و سایر آلودگی های سخت طراحی شده اند که تمیز کردن آنها با شوینده خنثی نسبتا خانگی دشوار است.
کارایی: مواد شوینده صنعتی می توانند به طور موثر سطوح بزرگ را در مدت زمان کوتاه تمیز کنند، این امر آنها را برای استفاده در محیط های تجاری و صنعتی که در آنها کارایی بالا ضروری است، ایده آل می کند.
ایمنی: مواد شوینده صنعتی برای استفاده ایمن در محیط های مختلف فرموله شده اند و می توانند بدون آسیب رساندن به سطوح یا تجهیزات استفاده شوند.
تنوع: طیف گسترده ای از مواد شوینده صنعتی برای کاربرد های خاص وجود دارد، به این معنی که می توانید محصول مناسب را برای نیاز های خاص خود پیدا کنید.

 

کاربرد های خاص شوینده صنعتی

در اینجا چند نمونه از کاربردهای خاص مواد شوینده صنعتی آورده شده است:

 

نظافت و ضدعفونی سطوح

مواد شوینده صنعتی می توانند برای تمیز کردن و ضد عفونی سطوح مختلف از جمله کف، دیوار، پنجره، تجهیزات و ماشین آلات استفاده شوند.

 

چربی زدایی

مواد شوینده صنعتی می توانند برای از بین بردن چربی، روغن و گریس از سطوح مختلف از جمله تجهیزات آشپزخانه، ابزار و ماشین آلات استفاده شوند.

 

 زنگ زدایی

مواد شوینده صنعتی می توانند برای از بین بردن زنگ زدگی، خوردگی و جرم از سطوح فلزی استفاده شوند.

 

جرم زدایی

مواد شوینده صنعتی می توانند برای از بین بردن جرم، کپک و سفیدک از سطوح مختلف استفاده شوند.

 

آماده سازی سطح

مواد شوینده صنعتی می توانند برای آماده سازی سطوح قبل از رنگ آمیزی، آبکاری یا سایر فرآیندهای تکمیلی استفاده شوند. مواد شوینده صنعتی یک ابزار ضروری برای حفظ نظافت و بهداشت در طیف گسترده ای از محیط ها هستند. با انتخاب شوینده مناسب برای نیازهای خاص خود، می توانید مطمئن باشید که سطوح، تجهیزات و ماشین آلات شما به طور موثر و ایمن تمیز می شوند.

 

مواد شوینده صنعتی در طیف گسترده ای از صنایع از جمله:

تولید مواد غذایی: مواد شوینده صنعتی برای تمیز کردن و ضدعفونی تجهیزات و ماشین آلات در صنایع فرآوری مواد غذایی استفاده می شوند.
صنایع تولیدی: مواد شوینده صنعتی برای تمیز کردن و نگهداری تجهیزات و ماشین آلات در محیط های تولیدی استفاده می شوند.
صنعت ساختمان: مواد شوینده صنعتی برای تمیز کردن سطوح، تجهیزات و ماشین آلات در محل های ساخت و ساز استفاده می شوند.
صنعت حمل و نقل: مواد شوینده صنعتی برای تمیز کردن و نگهداری وسایل نقلیه و تجهیزات حمل و نقل استفاده می شوند.
صنعت مراقبت های بهداشتی: مواد شوینده صنعتی برای تمیز کردن و ضدعفونی سطوح، تجهیزات و ابزار در محیط های مراقبت های بهداشتی استفاده می شوند.

مشحصات محصول در حال بروز رسانی است.

دیدگاه کاربران

به این محصول امتیاز دهید

آرمین مشرقی

۱۴۰۳/۰۲/۰۱

با استفاده از محتوا شما تونستم با دترجنت قلیایی به خوبی آشنا بشم و بدونم که در حوزه فعالیت خودم چگونه میتونم به خوبی ازش استفاده کنم.

۱۴۰۳/۰۲/۰۱

ما خوشحالیم که تونستیم به شما کمک کنیم.

سهراب عدالتی

۱۴۰۳/۰۲/۰۱

سلام. این محصول برای از بین بردن چربی های آشپزخونه صنعتی استفاده کردم خیلی عالی بود به شدت پیشنهاد میکنم

سینا

۱۴۰۳/۰۳/۰۸

میخواستم بدونم میزان سفارش من بر قیمت دترجنت قلیایی تاثیر می گذارد؟

۱۴۰۳/۰۳/۰۸

شما می توایند درباره این موضوع از طریق تماس با کارشناس مربوطه از قیمت دترجنت قلیایی مطلع شوید. شماره تماس کارشناس دترجنت قلیایی: ۰۹۹۶۶۶۴۲۸۳۴

وحید

۱۴۰۳/۰۴/۱۷

من یک رستوران دارم برای تمیز کردن آن به چه حجم شوینده قلیایی نیاز دارم؟

۱۴۰۳/۰۴/۱۷

شما می توانید از طریق شماره زیر ۰۹۹۶۶۶۴۲۸۳۴ با کارشناس مواد شیمایی دلکو صنعت صحبت کنید.

قیمت دترجنت قلیایی (شوینده صنعتی)

سوالات متداول

دترجنت های قلیایی معمولاً برای شستشوی لباس ها، پاک کردن سطوح سخت مانند کف ها و دیوارها، تمیزکردن وسایل آشپزخانه، و حتی برخی از اجزای موتورهای خودرو استفاده می شوند.

مزایا: تمیزکنندگی قوی، تأثیرگذاری بر روی لکه های سخت، مناسب برای شستشوی لباس های کثیف، قیمت مناسب، و تأثیر محیطی کمتر (بسته به فرمولاسیون محصول). معایب: ممکن است برخی از فرمولاسیون ها محیطی نباشند و در برخی از موارد، می توانند پوست را تحریک کنند. همچنین، استفاده بیش از حد از آنها ممکن است به طول عمر لباس ها و سطوح آسیب برساند.

پیش از استفاده، باید دستورالعمل های موجود بر روی بسته بندی را به دقت مطالعه کنید. همچنین، در هنگام استفاده از آنها باید از دستکش و ماسک استفاده کرد و در محیط های خوب تهویه شده استفاده نمود.

برخی از محصولات دترجنت قلیایی می توانند علاوه بر تمیزکنندگی، عفونت ها و باکتری های موجود را نیز از بین ببرند، اما همه آنها به عنوان ضدعفونی کننده مطرح نیستند.