تعمیر پمپ دنده ای هیدرولیک [مشاوره رایگان]

تعمیر پمپ دنده ای هیدرولیک

نظرات کاربران :
0 از 0

تعمیر پمپ دنده ای هیدرولیک دنده داخلی با تعمیر پمپ هیدرولیک دنده خارجی متفاوت است. پمپ دنده خارجی هیدرولیک از دو چرخدنده خارجی تشکیل شده است که در صورت خرابی چرخدنده ها باید آن ها تراشیده و یا عینکی پمپ تعویض گردد و در هر بار باز شدن پمپ دنده ای هیدرولیک تا جایی که ممکن است سیل و پک ها تعویض شود. برای پمپ دنده داخلی نیاز است که از دستگاه تست استفاده شود و میزان فشار مورد نیاز اولیه و نهایی که نیاز است برآورد گردد تا میزان هزینه مربوط به تعمیر پمپ دنده داخلی هیدرولیک مشخص شود. معمولاً هزینه تعمیر پمپ دنده ای هیدرولیک مطلوب است و اگر هزینه بالا باشد می توان پمپ دنده ای هیدرولیک جایگزین را استفاده نمود.

 • تحویل اکسپرس
 • خدمات آموزشی
 • کیفیت بالا
 • مشاوره فنی

تعمیر پمپ دنده ای هیدرولیک نیاز به تخصص و دانش در این زمینه دارد. معمولاً نشانه هایی که خرابی پمپ دنده ای هیدرولیک را نشان می دهد. صدای بسیار زیاد و فشار نرفتن پمپ است که با باز کردن و بررسی قطعات داخلی می تواند این خرابی ها را تشخیص داده و آن ها را بررسی کرد. می توان از گزینه های تعمیر و جایگزینی قطعات استفاده کرد. اگر خرابی پمپ دنده ای هیدرولیک به حدی باشد که امکان تعمیر آن وجود نداشته باشد باید پمپ جایگزین شود. معمولاً پمپ دنده ای خارجی هیدرولیک به سختی تعمیر می شود و هزینه تعمیر چندانی ندارد و پمپ دنده داخلی هیدرولیک نیاز به تبحر و دانش بسیار بالایی دارد چرا که اسمبل کردن و جمع کردن این پمپ ها کاری بسیار دشوار است. برای مشاوره رایگان، بررسی کاتالوگ ها و تعمیر پمپ دنده ای هیدرولیک با کارشناسان دلکو صنعت تماس بگیرید.

 

تعمیر پمپ دنده ای هیدرولیک

پمپ دنده ای هیدرولیک با توجه به نوع آن اینکه دنده داخلی باشد یا دنده خارجی تعمیر، نگهداری و نصب می شود. پمپ دنده داخلی هیدرولیک از دو چرخدنده ماه و ستاره تشکیل شده است که بر روی هم قرار دارند. بعد از باز کردن پمپ و مشاهده چرخدنده ها اگر دچار خوردگی زیادی شده باشند باید تمامی چرخدنده ها تراشکاری شوند. معمولاً با تراشکاری شدن این چرخدنده های پمپ هیدرولیک کمی از فشار ماکزیمم کاهش می یابد اما همچنان جواب گوی سیستم های هیدرولیک خواهد بود. اگر فشار دائم کار سیستم حداکثر فشار مجاز یک پمپ دنده ای هیدرولیک باشد و پمپ همزمان به تراشکاری نیاز داشته باشد و تعمیر اساسی شود در این صورت بهتر است که توسط مصرف کننده پمپ نو تهیه شود چرا که برخی از پمپ های دنده داخلی هیدرولیک در فشارهای بالا دچار مشکل شده و امکان تعمیر اساسی آن ها وجود ندارد. برخی از پمپ های دنده ای هیدرولیک که قابلیت تعمیر توسط دلکو صنعت در آن ها وجود دارد عبارت است از:

 • تعمیر پمپ دنده داخلی رکسروت PGH
 • تعمیر پمپ دنده داخلی ویت
 • تعمیر پمپ دنده داخلی اکرله
 • تعمیر پمپ دنده داخلی بوخر
 • تعمیر پمپ دنده داخلی رکسروت PGF
 • تعمیر پمپ دنده داخلی کاساپا
 • تعمیر پمپ دنده خارجی مرزوکی
 • تعمیر پمپ دنده خارجی گالتک
 • تعمیر پمپ دنده خارجی روکت
 • تعمیر پمپ دنده خارجی کازل

 

مراحل تعمیر پمپ دنده ای هیدرولیک

تعمیر پمپ دنده هیدرولیک می تواند شامل عیب یابی، جداسازی قطعات، تعویض قطعات و مونتاژ مجدد باشد. این یک فرآیند نسبتاً فنی است که نیاز به دانش سیستم های هیدرولیک و اجزای مکانیکی دارد. مراحل تعمیر پمپ دنده ای هیدرولیک به شکل زیر است:

 • عیب یابی: اولین قدم شناسایی مشکل پمپ است. این می تواند شامل علائمی مانند فشار کم، صداهای غیرمعمول یا نشتی باشد.
 • جداسازی: پس از شناسایی مشکل، باید پمپ را با دقت جدا کنید. این معمولاً شامل جداسازی پمپ، تخلیه سیال و سپس جدا کردن محفظه برای دسترسی به اجزای داخلی است.
 • تعویض قطعات: در بیشتر موارد، تعمیر پمپ دنده ای به جای تعمیر قطعات فرسوده، شامل تعویض قطعات فرسوده می شود. قطعات معمولی که تعویض می شوند عبارتند از: چرخ دنده ها، بلبرینگ ها، مهر و موم ها و بوشینگ ها. استفاده از قطعات جایگزین باکیفیت و مطابق با مشخصات اصلی بسیار مهم است.
 • جمع کردن مجدد: پس از تعویض قطعات ضروری، باید پمپ را به دقت جمع کنید و مطمئن شوید که همه چیز به درستی تراز و مهر و موم شده است.

ـعمیر پمپ دنده ای هیدرولیک

 

نکات کلیدی در تعمیر پمپ دنده ای هیدرولیک

 • ایمنی: سیستم های هیدرولیک می تواند خطرناک باشد. قبل از اقدام به هر گونه تعمیر مطمئن شوید که روش های ایمنی را درک کرده اید و اطمینان حاصل کنید که سیستم قبل از جداسازی از فشار کم شده است.
 • تخصص فنی: تعمیر پمپ دنده ای هیدرولیک نیاز به درک خوب مکانیک و سیستم های هیدرولیک دارد. اگر با این سطح از پیچیدگی راحت نیستید، بهتر است از یک سرویس تعمیر هیدرولیک واجد شرایط کمک بگیرید.
 • بازسازی در مقابل تعویض: بسته به نوع و میزان آسیب، ممکن است به جای بازسازی کل پمپ، تعویض کل پمپ مقرون به صرفه تر باشد.

 

قیمت تعمیر پمپ دنده ای هیدرولیک

معمولاً قیمت پمپ دنده ای هیدرولیک پس از باز شدن و بررسی تمامی قطعات آن مشخص می شود. اگر پمپ زیر فشار نمی رود و نمی تواند فشار دلخواه سیستم را تأمین کند بنابراین نیاز است که سلامت چرخدنده های ماه و ستاره برای پمپ دنده داخلی هیدرولیک و دو چرخدنده درگیر خارجی برای پمپ دنده خارجی هیدرولیک مورد بررسی قرار گیرد. در جدول زیر قیمت تعمیر پمپ دنده ای هیدرولیک داخلی و خارجی آورده شده است.

قیمت تعمیر پمپ دنده ای هیدرولیک
ردیف شرح قیمت (تومان)
1 تعمیر پمپ دنده داخلی رکسروت PGH تماس بگیرید
2 تعمیر پمپ دنده داخلی ویت تماس بگیرید
3 تعمیر پمپ دنده داخلی اکرله تماس بگیرید
4 تعمیر پمپ دنده داخلی بوخر تماس بگیرید
5 تعمیر پمپ دنده داخلی رکسروت PGF تماس بگیرید
6 تعمیر پمپ دنده داخلی کاساپا تماس بگیرید
7 تعمیر پمپ دنده خارجی مرزوکی تماس بگیرید
8 تعمیر پمپ دنده خارجی گالتک تماس بگیرید
9 تعمیر پمپ دنده خارجی روکت تماس بگیرید
10 تعمیر پمپ دنده خارجی کازل تماس بگیرید

 

برای ارزیابی قیمت پمپ دنده ای هیدرولیک نیاز است که ابتدا پمپ دنده ای هیدرولیک باز شود. برای پمپ دنده خارجی هیدرولیک مواردی که خرابی زیادی را در پمپ شامل می شوند عینکی و سیل ها هستند. عینکی پمپ دنده خارجی هیدرولیک قیمت چندانی ندارد و امکان تعویض آن برای بارها و بارها وجود دارد اما اگر ایراد اساسی باشد و چرخدنده های پمپ دنده ای هیدرولیک دچار خرابی شده باشند نیاز به تراشکاری است و این تراشکاری از عمر پمپ دنده ای کاسته و حداکثر فشار مجاز آن نیاز کاهش می یابد. برخی از پمپ های دنده ای هیدرولیک نشتی زیادی دارند باید از نظر سیل های مکانیکی نیز مورد بازرسی و بازبینی قرار گیرند. اگر سیل ها دچار خوردگی و از بین رفتگی باشند باید به طور کامل تعویض شوند و اگر سیل ها سالم باشند باید خرابی پمپ دنده ای هیدرولیک را از جای دیگری بررسی شود. دلکو صنعت با داشتن متخصصات امکان تشخیص دقیق خرابی پمپ دنده ای هیدرولیک را دارد. بعد از انجام مراحل تعمیرات پمپ دنده ای هیدرولیک این پمپ توسط دلکو صنعت تست می شود و اگر مطابق با کاتالوگ باشد تحویل می گردد.

مشحصات محصول در حال بروز رسانی است.

دیدگاه کاربران

به این محصول امتیاز دهید

دیدگاهی ثبت نشده است.

قیمت تعمیر پمپ دنده ای هیدرولیک