ضد خوردگی چیست؟ | انواع | مشخصات | لیست قیمت

ضد خوردگی

نظرات کاربران :
0 از 0

  • تحویل اکسپرس
  • خدمات آموزشی
  • کیفیت بالا
  • مشاوره فنی

ضد خوردگی 

در صنایع مختلف از برخی ترکیبات جهت جلوگیری از ایجاد هزینه اضافی یا خسارات، استفاده می‌کنند. ضد خوردگی نیز یکی از محصولاتی است که از فرسایش تجهیزات صنعتی جلوگیری می‌کند.در واقع علت اصلی زنگ زدگی یا فرسودگی تجهیزات و سیستم‌های مختلف، واکنش‌های شیمیایی آنها با محیط یا مواد و ترکیبات دیگر است؛ عملکرد ضد خوردگی نیز دقیقا با همین مسئله در ارتباط است.

ضد خوردگی چیست؟ 

ماده ضد خوردگی یا اینهیبیتور یکی از ترکیبات شیمیایی است؛ که مانع واکنش‌های شیمیایی برخی از ترکیبات و فلزات با یکدیگر یا محیط می‌شود. در واقع این ماده عملکرد یونی فلزات را تا حدودی دچار تغییر میکند؛ و به همین خاطر دیگر واکنشی بین عناصر و محیط اتفاق نمی‌افتد. در صنایع مختلف ماده ضد خوردگی را به تجهیزات و یا سیالات مورد استفاده، اضافه میکنند؛ تا به مرور زمان اکسیداسیون اتفاق نیفتد. علاوه بر فلزات، مایع ضد خوردگی از فرسایش سایر ترکیبات و تجهیزات یا واکنش شیمیایی آنها با محیط نیز جلوگیری می‌کند.

انواع محصولات ضد خوردگی 

ضد خوردگی یک محصول بسیار کاربردی است. در صنایع مختلفی از این ماده شیمیایی برای جلوگیری هر چه بیشتر از خسارات استفاده می‌کنند. در ادامه توضيحاتی در رابطه با انواع مختلف ضد خوردگی و کاربردهای آن ارائه کرده‌ایم.

ضد خوردگی مس 

ضد خوردگی مس، یکی از محصولاتی است که جلوی هر گونه اکسیداسیون یا واکنش تجهیزات مسی با سایر عناصر را می‌گیرد. این محصول ترکیباتی همچون تولیل تری آزول و بنزو تری ازول دارد؛ و با ایجاد یک روکش ضد اکسید بر روی مس، از واکنش آن با سایر عناصر جلوگیری می‌کند.


ضد خوردگی بویلر 

دیگ بخار یا بویلر، یکی از تجهیزات فلزی کارخانجات است؛ که به علت سیستم عملکردی آن، امکان خوردگی و زنگ زدگی بسیار بالا است. در واقع به علت واکنش سطح بویلر با بخار آب تولیدی، این وسیله به مرور زنگ می‌زند. صنعتگران با اضافه کردن ضد خوردگی، از این اتفاق جلوگیری می‌کنند.


ضد خوردگی برج خنک کننده 

مواد ضد خوردگی نه تنها از اکسیداسیون فلزات بلکه از واکنش‌های الکتروشیمیایی آنها نیز جلوگیری می‌کنند. عملکرد برج خنک کننده نیز به گونه‌ای است؛ که شرایط برای ایجاد واکنش‌های شیمیایی و فرسایش دستگاه فراهم است. به همین خاطر استفاده از ضد خوردگی برای برج خنک کننده الزامی است.

 

ضد خوردگی آب رادیاتور 

آب رادیاتور خودرو، به مرور باعث زنگ زدگی و اکسیداسیون فلزات خودرو می‌شود. به همین خاطر هنگام تولید در کارخانه، به آن ضد خوردگی اضافه میکنند. ضد خوردگی‌ها نیز از واکنش‌های شیمیایی و الکتروشیمیایی محفظه آب رادیاتور خودرو جلوگیری می‌کنند. البته ضد خوردگی آب رادیاتور را به صورت اختصاصی تولید میکنند؛ و فرمولاسیون خاص خود را دارد.

ضد خوردگی آلومینیوم 

آلومینیوم فلزی در دسترس و نسبتا ارزان است؛ که کاربردهای فراوانی دارد. تولید کنندگان از این فلز برای ساخت تجهیزات صنعتی استفاده می‌کنند. با این حال امکان زنگ زدگی و اکسید شدن آن زیاد است. به همین خاطر برای محافظت از تجهیزات آلومینیومی به آنها ضد خوردگی اضافه میکنند.

ضد خوردگی لوله 

لوله ها به مرور زمان و به علت در تماس بودن با رطوبت و آب، زنگ می‌زنند. اما اگر به آنها ضد خوردگی اضافه کنید؛ این اتفاق دیرتر می‌افتد. ضد خوردگی‌ها بسیار کاربردی هستند؛ و با استفاده از آنها میتوانید از این اتفاق جلوگیری کنید.

ضد خوردگی اتیلن گلیکول 

معمولا از اتیلن گلیکول به عنوان یک ضد یخ نام می‌برند. اما از این ماده می‌توان برای جلوگیری از خوردگی نیز استفاده کرد. یکی دیگر از کاربردهای اتیلن گلیکول جلوگیری از واکنش‌های شیمیایی فلزات است. و در صنایع شیمیایی آن را به عنوان یک ضد خوردگی نیز می‌شناسند.

خرید مواد ضد خوردگی 

اگر شما هم از مصرف کنندگان ماده ضد خوردگی هستید؛ می‌توانید آن را به صورت جزئی یا عمده از تولید کنندگان داخلی تهیه کنید. مواد ضد خوردگی کاربردهای متفاوتی دارند؛ و تولید کنندگان نیز آنها را در انواع مختلفی وارد بازار می‌کنند. البته این محصول به صورت گالنی و لیتری در بازار آزاد به فروش می‌رسد؛ و برای خرید جزئی ضد خوردگی میتوانید به فروشگاه‌‌های آنلاین مراجعه کنید. همچنین قیمت خرید ضد خوردگی با توجه به قیمت ترکیبات شیمیایی دیگر تعیین میشود؛ و می‌توانید پیش از خرید آن قیمت بگیرید. 

فروش مواد ضد خوردگی 

تولید کنندگان مواد ضد خوردگی یا مایع اینهیبیتور را در حجم بالا تولید می‌کنند. در واقع از این ماده در صنایع تولیدی مختلف استفاده میکنند؛ و در صورتی که نیاز باشد؛ تولید کنندگان این محصول را در فروشگاه‌های آنلاین نیز عرضه می‌کنند. البته قیمت ماده ضد خوردگی در بازار آزاد تفاوت چندانی با فروشگاه‌های اینترنتی ندارد؛ و به صورت دوره‌ای با توجه به نرخ رایج به فروش می‌رسد. 

قیمت مواد ضد خوردگی 

شرکت دلکو صنعت مفتخر است که به عنوان بزرگترین هایپر صنعت و وارد کننده مواد شیمیایی را به بازار عرضه می‌نماید. قیمت ماده ضد خوردگی که توسط دلکو صنعت در نظر گرفته شده ، مناسب و مقرون به صرفه است شما عزیزان می توانید جهت کسب اطلاعات بیشتر درباره انتخاب گرید مناسب از برندهای مختلف و اطلاع از آخرین قیمت ها با کارشناسان و متخصصان شرکت دلکو صنعت تماس حاصل فرمایید و از مشاوره رایگان بهره مند شوید. 

جدول قیمت

ردیف شرح قیمت (تومان)
1 قیمت ضد خوردگی تماس بگیرید

مشحصات محصول در حال بروز رسانی است.

دیدگاه کاربران

به این محصول امتیاز دهید

دیدگاهی ثبت نشده است.

قیمت ضد خوردگی