فیلتر دیسکی آیتوک

فیلتر دیسکی آیتوک

نظرات کاربران :
0 از 0

آیتوک فیلتر دیسکی های خود را در سایز ها و دقت فیلتراسیون های متفاوت از سایز سه چهارم اینچ تا چهار اینچ تولید کرده، بدنه این فیلتر از پلی پروپیلن سخت، دارای حداکثر فشار کاری ۸ بار و تحمل دمای ۶۰ درجه سانتی گراد است.

 • تحویل اکسپرس
 • خدمات آموزشی
 • کیفیت بالا
 • مشاوره فنی

فیلتر دیسکی آیتوک محفظه ای پلی امید است که تعداد زیادی صفحاتی دیسک مانند که بر روی هر کدام منافذ ریزی وجود دارد، تشکیل شده، آب حین عبور از میان دیسک ها، ذرات جامد خود را از دست می دهد و این ذرات بر روی منافذ دیسک ها می مانند و به این صورت آب تصفیه می شود. برای مشاوره رایگان، بررسی کاتالوگ و خرید فیلتر دیسکی آیتوک با کارشناسان دلکو صنعت تماس بگیرید.

 

فروش فیلتر دیسکی آیتوک AYTOK

آبیاری نقش مهمی در کشاورزی ایفا می کند. در صورت وجود رسوبات در سیستم آبیاری ، سیستم دچار افت فشار آب شده و آبیاری را تحت تاثیر قرار خواهد داد. برای جلوگیری از مشکلات رسوب گذاری در تجهیزات آبیاری به خصوص آبیاری تحت فشار، از فیلتر دیسکی استفاده می شود. در ادامه مشخصات و ویژگی های فیلتر دیسکی آیتوک بررسی شده است.

فیلتر دیسکی آیتوک

ویژگی های برجسته فیلتر دیسکی آیتوک

فیلتر دیسکی آیتوک برندی ترکیه از کمپانی به همین نام است. در گذشته کمپانی آیتوک، فیلترهای دیسکی خود را در دو مدل فلزی و پلیمری تولید و روانه بازار می نمود. در حال حاضر، فیلترهای پلمیری برند آیتوک در بازار ایران موجود است. از مهم ترین ویژگی های فیلتر دیسکی آیتوک، می توان به شیارهای زاویه دار آن اشاره نمود که منجر به افزایش کیفیت تصفیه می شود. دیسک های برند آیتوک از  پلی اتیلن سخت تولید شده اند که مقاومت بالایی دارند و در بعضی سیال با خاصیت اسیدیته ضعیف می توان از آن استفاده نمود.

 

مشخصات فنی فیلتر دیسکی ایتوک

فیلتر دیسکی پلمیری آیتوک در انواع زیر در دلکو صنعت موجود است.

 • مینی فیلتر دیسکی آیتوک سری MDP
 • فیلتر دیسکی دستی آیتوک سریPD
 • فیلتر دیسکی دستی آیتوک سری DD

فیلترهای دیسکی آیتوک از جنس پلی اتیلن هستند که در سایزهای مینی فیلتر و در سایز های بزرگ دو اینچ، سه اینچ و دوبل چهار اینچ تولید شده اند.

 • حداکثر فشار کارکرد این فیلتر ۸ بار یا 116psiمی باشد.
 • حداکثر دمای عملیاتی این فیلتر ۶۰ درجه سیلیسوس است.

 

اجزای فیلتر دیسکی آیتوک

یک فیلتر دیسکی از قطعات زیر تشکیل شده است.

 • محفظه پلی آمید
 • دیسک
 • استوانه نگه دارنده دیسک
 • ورودی و خروجی
 • محل اتصال گیج

 

مینی فیلتر دیسکی آیتوک سری MDP

مینی فیلترهای دیسکی آیتوک، کوچک ترین فیلترهای دیسکی این برند ورودی و خروجی مینی فیلترها در سایزهای،۳.۴ اینچ،۱ و ۱.۲ اینچ، ۱ اینچ و دو اینچ است. این فیلتر می تواند ذرات بزرگتر از ۱۳۰ میکرون را جداسازی کند. در زیر تصویر مینی فیلتر دیسکی آیتوک را مشاهده می کنید.

 

جدول مشخصات فنی مینی فیلتر دیسکی آیتوک

جدول مشخصات فنی مینی فیلتر دیسکی آیتوک

جدول مشخصات فنی مینی فیلتر دیسکی آیتوک
مدل D M T دبی (متر مکعب بر ساعت) مساحت قابل تصفیه (سانتی متر مربع)
MPD3.4 3/4 - 1/2 5 185
MPD10 1   1/2 10 185
MPD10S 1   1/2 10 325
MPD15 1/2 1   1/2 15 325
MPD15S 1/2 1 1/4 1/2 20 550
MPD20 2 1/4 1/2 25 550

 

نمودار مینی فیلتر دیسکی آیتوک

 

 

فیلتر دیسکی دستی آیتوک سری PD تک فیلتر

سری PD آیتوک، فیلترهای دیسکی سایز دو و سه اینچ هستند که به صورت تک فیلتر تولید شده اند. درجه فیلتراسیون آنها، ۲۰، ۵۰، ۱۰۰و ۱۳۰‌ میکرون می باشد. در تصویر زیر نمونه فیلتر دیسکی ایتوک تک فیلتر را مشاهده می کنید.

فیلتر دیسکی دستی آیتوک سری PD

مشخصات فنی فیلتر دیسکی ایتوک PD 

مشخصات فنی فیلتر دیسکی ایتوک سری PD
 

مشخصات فنی فیلتر دیسکی ایتوک PD 
مدل D M T دبی (متر مکعب بر ساعت) مساحت قابل تصفیه (سانتی متر مربع)
MPD2 2 1/4 3/4 20 868
PD2 2 1/4 3/4 33 1302
PSD2 1 1/4 3/4 35 1805
PD25 1/2 2 1/4 3/4 35 1302
PSD25 1/2 2 1/4 3/4 40 1805
PD3 3 1/4 3/4 45 1302
PSD3 3 1/4 3/4 50 1805

 

نمودار فیلتر دیسکی ایتوک PD

 

فیلتر دیسکی ایتوک سری DD

سریDD آیتوک، فیلترهای دیسکی دو قلو هستند که با ورودی و خروجی سه اینچ و چهار اینچ تولید شده اند. سری DD  درجه فیلتراسیون ۱۳۰‌میکرون دارد.
 

فیلتر دیسکی ایتوک سری DD

 

مشخصات فنی فیلتر دیسکی آیتوک سریDD

مشخصات فنی فیلتر دیسکی آیتوک سری DD

 

 مشخصات فنی فیلتر دیسکی آیتوک سری DD
مدل D M T دبی (متر مکعب بر ساعت) مساحت قابل تصفیه (سانتی متر مربع)
DD3 3 1/4 3/4 50 2604
DD4 4 1/4 3/4 70 2604
DDS3 3 1/4 3/4 60 3610
XDDS4 4 1/4 3/4 80 3610

 

نمودار مشخصات فنی فیلتر دیسکی آیتوک DD

 

کاربرد و مزایای فیلتر دیسکی آیتوک

همان طور که پیشتر گفته شد، فیلتر دیسکی مناسب ترین نوع فیلتر برای حذف ذرات جامد معلق در آب است که موجب از این نوع فیلتر در سیستم های آبیاری کشاورزی، صنایع تولیدی، بویلر ها و کولینگ تاور ها، پیش تصفیه آب شیرین کن، صنایع نفت و پترو شیمی، پمپ های خانگی، گلخانه ها و بسیاری از صنایع دیگر، استفاده شود. فیلترهای دیسکی ترک برند آیتوک، فضای بسیار کمی را اشغال می کنند. این فیلترها، طول عمر بالایی دارند و هم چنین نیاز به قطعه مصرفی ندارند. فیلتر دیسکی آیتوک، کاربری و نگهداری آسان دارند. افت فشار پایین و مقاومت بالای این فیلتر، از دیگر مزایای آن به شمار می رود.

 

راهنمای نصب و نگهداری صحیح فیلتر دیسکی آیتوک

در نوع پکیج نیمه اتومات، اپراتور دستگاه با بررسی اختلاف فشار موجود بین دو گیج، نیاز به بک واش را تشخیص داده و شیر بالای فیلتر دیسکی که برای همین منظور تعبیه شده را، در حالت بک واش قرار می دهد. در این حالت فیلتر اول از مدار خارج شده و آب تمیز فیلتر دوم، فیلتر اول را شستشو می دهد، همین روش برای فیلتر دوم به بعد نیز استفاده می شود. اما در پکیج اتومات دیسکی نیاز به اپراتور نیست، در زمان ایجاد افت فشار میان فیلترها، به صورت اتومات فیلتر اول از مدار خارج شده و شیر بالای آن ، به صورت خودکار به حالت بک واش تغییر کرده و شستشو صورت می گیرد و این فرایند برای همه فیلترها، انجام می شود.

 • در زمان خرید فیلتر دیسکی، حتما از کارشناسان حرفه ای کمک بگیرید تا بر اساس دبی و شرایط آب مناسب ترین نوع فیلتر ها به شما ارائه دهتد.
 • اگر آب مورد استفاده دارای چربی است، به حای فیلتر دیسکی از فیلتر توری استفاده نمایید‌.
 • اگر آب مورد استفاده داری جلبک می باشد بهتر است قبل از فیلتر دیسکی، از فیلتر شنی استفاده شود.
 • بر اساس میزان دبی گاهی نیاز به استفاده از پکیج فیلتراسیون می باشد، پکیج فیلتراسیون دیسکی، شامل دو تا تعداد بیشتری فیلتر دیسکی است که بر روی یک کلکتور سوار شده اند. کارشناسان ما در دلکو صنعت، شما را در طراحی و انتخاب یک فیلتراسیون مناسب یاری می کنند.
 • در صورتی که نیاز به حذف ذرات ریز در حد بیست میکرون دارید، توجه نمایید که در ابتدا باید فیلتر با درجه فیلتراسیون ۱۳۰ میکرون و سپس فیلتر با درجه فیلتراسیون ۲۰ میکرون را قرار دهید.
 • در صورتی که دبی آب کم باشد، یک فیلتر کافی است و نصب آن آسان است. در این شرایط کافی است ورودی و خروجی فیلتر به ورودی و خروجی لوله نصب نمایید.
 •  در صورتی که پکیج فیلتراسیون مناسب شما باشد، نصب  و راه اندازی آن  نیاز به تکنسین دارد. کارشناسان دلکو صنعت، نصب و راه اندازی پکیج های فیلتراسیون طراحی شده این شرکت را انجام خواهند داد.
 • فیلترهای تک آیتوک، شستشوی آسانی دارند، کافی است کمربند فیلتر را باز نموده و استوانه درون فیلتر را به آرامی جدا نمایید و با فشار آب دیسک ها را شسته و دوباره استوانه را سر جای خود قرار دهید.
 • در پکیج های فیلتراسیون دیسکی برند آیتوک، بسته به نوع نیمه اتومات و اتومات،شستشو فیلترها به شرح ذیل است.

 

قیمت فیلتر دیسکی آیتوک

برای استعلام قیمت فیلتر دیسکی آیتوک  با کارشناسان دلکو صنعت تماس بگیرید.

مشحصات محصول در حال بروز رسانی است.

دیدگاه کاربران

به این محصول امتیاز دهید

دیدگاهی ثبت نشده است.

قیمت فیلتر دیسکی آیتوک