گیربکس صنعتی، بزرگ و پر قدرت

گیربکس صنعتی Industrial Gearbox با توجه به ابعاد و وزنی که دارد قدرتمندترین نوع گیربکس موجود در صنعت است که توسط شرکت دلکو صنعت به بازار عرضه می شود.گیربکس‌های صنعتی بیشترین گشتاور ممکن را در خروجی خود منتقل می کنند.این گیربکس ها با توجه به ابعاد بزرگ و وزن بالایی که دارند در صنایع مادر و دستگاه های بزرگ که محدودیت فضا نداشته باشیم به کار گرفته می‌شوند. 

 

انواع گیربکس صنعتی بر اساس خروجی

    گیربکس صنعتی شافت موازی یا Z
ورودی و خروجی در این نوع گیربکس با یک دیگر موازی می باشد. ورودی و خروجی می تواند به صورت هالو و یا شافت دار باشد. در این مدل می توان دو ورودی و دو خروجی به دست آورد
 چرخ‌دنده های از نوع هلیکال ساده و یا هلیکال جناقی هستند که تحمل گشتاور بالایی دارد.

    گیربکس صنعتی 90 درجه
ورودی و خروجی در این مدل بر یکدیگر عمود هستند. گیربکس صنعتی 90 درجه می تواند یک ورودی و دو خروجی و یا دو ورودی و یک خروجی داشته باشد. علاوه بر چرخ‌دنده های هلیکال یا جناقی یک زوج چرخ‌دنده مخروجی نیز وجود دارد که دور و گشتاور خروجی را 90 درجه تغییر جهت می دهد.

ورودی گیربکس‌های صنعتی می تواند فلنج جهت کوپل با دستگاه مولد توان مانند هیدروموتور و الکتروموتور باشد و یا به صورت هالو جهت ورودی شافت باشد. البته متداول ترین نوع ورودی، شافت دار است که می توان با استفاده از انواع کوپلینگ توان را به آن انتقال داد. همواره توصیه می شود که از کوپلینگ های هیدرولیک جهت نصب گیربکس صنعتی استفاده شود تا از انتقال شوک و لرزش به آن جلوگیری شود.

گیربکس های صنعتی بر اساس نسبت تبدیل و سایز 

    دو محور
    سه محور
    چهار محور

دو محور: عموما برای نسبت های تبدیل پایین تا 1:10 از آن استفاده می شود


 
 

    سه محور: برای نسبت ها تبدیل متوسط تا حدود 1:80 مورد استفاده قرار می گیرد

 


 
 

    چهار محور: برای نسبت های تبدیل بالا، دورهای پایین و انتقال گشتاور بالا استفاده می شود

 


 
 

اجزای گیربکس صنعتی

 
  شافت ورودی
  آب بند ها
  بیرینگ ها و یاتاقان ها
  چرخ‌دنده ها
  محورها
  شافت خروجی
  پوسته
  در صورتیکه گیربکس شامل توان حرارتی شود، استفاده از سیستم خنک کننده برای آن ضروریست.

 

نحوه نصب گیربکس صنعتی

گیربکس های صنعتی همانند سایر گیربکس ها امکان نصب در تمامی حالت های ممکن و به صورت افقی و عمودی را دارند. البته این گیربکس ها با توجه به وزن بالایی که دارند معمولا به صورت افقی و بر روی پایه های خود نصب می شوند.
 


نکاتی در مورد گیربکس های صنعتی 

    با توجه به وزن بالای گیربکس و ابعاد بزرگ آن، امکان لرزش در گیربکس وجود دارد. دقت در نصب صحیح و همتراز بودن گیربکس از اهمیت بالایی برخوردار است
    گیربکس های صنعتی به دلیل چرخ‌دنده های بزرگی که جهت انتقال گشتاورهای بالا دارند، نسبت به سایر گیربکس ها دمای بالاتری دارند. استفاده از یک سیستم خنک کننده خارجی به کاهش دمای آن کمک می کند
    این گیربکس ها نسبت به سایر گیربکس ها صدای بالاتری دارند که ناشی از تماس دنده های آن با یکدیگر است.
    استفاده از روغن مناسب و مقدار کافی جهت کارکرد مناسب از اهمیت بالایی برخوردار است.

کاربرد گیربکس صنعتی در صنایع مختلف

    کانوایرهای بزرگ
    بالمیل ها
    آسیاب ها
    صنایع نفت و پتروشیمی
    صنایع تولید آرد
    صنایع موارد غذایی
    دستگاه های پرس
    جرثقیل ها

 

خرید گیربکس صنعتی 

شرکت دلکو صنعت مفتخر است که به عنوان بزرگترین هایپر صنعت و وارد کننده تجهیزات صنعتی، انواع گیربکس  را به بازار عرضه می‌نماید.مانند قیمت سایر گیربکس ها، قیمت گیربکس صنعتی  که توسط دلکو صنعت در نظر گرفته شده نیز مناسب و مقرون به صرفه است شما عزیزان می توانید جهت کسب اطلاعات بیشتر درباره انتخاب گیربکس‌های صنعتی و نیز انتخاب گیربکس مناسب از برندهای مختلف و اطلاع از آخرین قیمت ها با کارشناسان و متخصصان شرکت دلکو صنعت تماس حاصل فرمایید و از مشاوره رایگان بهره مند شوید.