دی اتانول آمین

دی اتانول آمین

نظرات کاربران :
0 از 0

دی اتانول آمین یک ترکیب شیمیایی با فرمول C₄H₁₁NO₂ است که در صنایع شوینده، صنایع نفت و گاز، و به عنوان عامل جذب CO₂ استفاده می‌شود.

 • تحویل اکسپرس
 • خدمات آموزشی
 • کیفیت بالا
 • مشاوره فنی

دی اتانول آمین (DEA) یک ترکیب شیمیایی است که دارای گروه های هیدروکسیل و آمین است. دی اتانول آمین ( di ethanol amine) به عنوان یک خنثی کننده اسید، جذب کننده دی اکسید کربن و در صنایع شوینده و صنایع نفت و گاز استفاده می شود. برای انتخاب و بدست آوردن اطلاعات بیشتر در مورد دی اتانول آمین مطالعه کاتالوگ دی اتانول آمین بسیار مهم و ضروری است. برای مشاوره و خرید دی اتانول آمین با کارشناسان گروه صنعتی دلکو تماس بگیرید.

 

فروش دی اتانول آمین

دی اتانول آمین (DEA) یک ترکیب شیمیایی با فرمول شیمیایی C₄H₁₁NO₂ است که از دو مولکول اتانول آمین به دست می آید. این ترکیب مایع بی رنگ و بی بو است و از خواص آمفیپاتیک (هم زیستی با اسیدها و بازها) برخوردار است که آن را برای کاربرد گوناگون در صنایع مختلف مفید می کند.

استفاده اصلی دی اتانول آمین عبارتند از:

 • خنثی کننده اسید: DEA به عنوان یک ماده خنثی کننده اسید در فرآیندهای صنعتی مورد استفاده قرار می گیرد، به ویژه در صنایع نفت و گاز برای کنترل و خنثی سازی اسیدهای موجود در مخلوط های هیدروکربنی.
 • جذب کننده CO₂ :DEA در فرآیندهای جذب دی اکسید کربن (CO₂) مورد استفاده قرار می گیرد، به عنوان مثال در واحدهای بازیابی گازهای خنک کننده.
 • ماده خنثی کننده و پروتئین دهنده: این ترکیب در صنایع شوینده به عنوان یک ماده خنثی کننده و پروتئین دهنده استفاده می شود، برای تنظیم pH و افزایش کف زنی در محصولات شوینده مانند مایعات ظرفشویی.
 • مواد پیشرفته در کشاورزی: DEA به عنوان یک ماده کمکی در صنایع کشاورزی نیز استفاده می شود، به ویژه در فرآیندهای پاشش کودها و عوامل کشت زنی.
 • به دلیل ویژگی های شیمیایی خاص خود، دی اتانول آمین به عنوان یک ماده وسیع الاستعمال در صنایع مختلف تجاری و صنعتی مورد توجه قرار گرفته است.
   

 

دی اتانول آمین


مشخصات فنی دی اتانول آمین

مشصات فنی دی اتانول آمین شازند به شرح زیر است:

مشخصات نتایج
نام شیمیایی دی اتانول آمین (Diethanolamine)
فرمول شیمیایی C₄H₁₁NO₂
وزن مولکولی ۱۰۵.۱۳ گرم بر مول
نقطه ذوب ۲۸-۳۰ درجه سلسیوس
نقطه جوش ۲۷۵-۲۸۵ درجه سلسیوس
چگالی ۱.۱۱۶ گرم بر سانتیمتر مکعب در ۲۵ درجه سلسیوس
حلالیت قابل حل در آب و الکل

 

 دی اتانول آمین

کاربرد دی اتانول آمین

دی اتانول آمین (DEA) به عنوان یک ترکیب شیمیایی با کاربردهای گسترده در صنایع مختلف مورد استفاده قرار می گیرد. برخی از کاربردهای اصلی DEA عبارتند از:


خنثی کننده اسید

DEA به عنوان یک عامل خنثی کننده اسید در صنایع نفت و گاز استفاده می شود، به ویژه برای کاهش اسیدهای موجود در گازهای خروجی از فرآیندهای حفاری و استخراج نفت.

جذب کننده دی اکسید کربن (CO₂)

DEA در فرآیندهای جذب CO₂ مانند فرآیندهای تولید گاز طبیعی و پالایشگاه ها مورد استفاده قرار می گیرد. این ماده قادر است CO₂ را از جریان های گازی جذب کرده و جدا کند.

مواد افزودنی در صنایع شوینده

DEA به عنوان یک ماده افزودنی در محصولات شوینده مانند مایعات ظرفشویی و شامپوها استفاده می شود. این ترکیب می تواند به عنوان یک ماده خنثی کننده و پروتئین دهنده عمل کند و pH محصولات را تنظیم کند.

کاربرد کشاورزی

DEA در صنایع کشاورزی به عنوان یک ماده کمکی در فرآیندهای پاشش کودها و عوامل کشت زنی استفاده می شود.

صنایع پلاستیک و پلیمر

این ماده به عنوان یک عامل افزودنی در تولید پلیمرها و پلاستیک ها استفاده می شود، به ویژه برای کنترل و تنظیم خواص شیمیایی و فیزیکی مواد پلیمری.

با توجه به ویژگی آمفیپاتیک و خنثی کننده اسید DEA، این ترکیب در صنایع مختلف به عنوان یک عامل مفید و کارآمد شناخته شده است که در فرآیندهای مختلف تولید و پردازش مواد مورد استفاده قرار می گیرد.
 

دی اتانول آمین

نحوه صحیح نگهداری دی اتانول آمین

برای صحیح نگهداری دی اتانول آمین (di ethanol amine)، می توانید به موارد زیر توجه کنید:

 

نگهداری در شرایط خنک و خشک

DEA باید در محیطی خنک و خشک نگهداری شود تا از تبخر و تحلیل ناخواسته جلوگیری شود. بهترین دما برای نگهداری آن حدود ۲۰-۲۵ درجه سلسیوس است.

جلوگیری از تماس با اسیدها

DEA باید از تماس با اسیدها، اکسیدها و مواد شیمیایی قوی دیگر محافظت شود. بنابراین، باید در مخزن ها یا ظروفی که از مواد مقاوم و محافظت کننده اند نگهداری شود.

استفاده از ظروف مناسب

DEA باید در ظروف پلاستیکی یا فلزی مناسب نگهداری شود که به مواد شیمیایی مقاوم باشند. ظروف باید مناسب و بسته شده باشند تا از تماس با هوا و رطوبت جلوگیری شود.

عدم انجماد

در مناطق سرد، اطمینان حاصل شود که DEA انجماد نمی کند. در صورت نیاز، می توانید از گرم کن ها یا سیستم های گرمایش محیطی استفاده کنید.

اطلاع از شرایط ایمنی

هنگام کار با DEA، اطمینان حاصل کنید که از ابزارها و تجهیزات ایمنی مناسب مانند عینک ایمنی، دستکش ها و پوشیدن لباس های مناسب استفاده می کنید.

توجه به تاریخ انقضا

DEA دارای تاریخ انقضای خاص است؛ بنابراین، از DEA تا تاریخ انقضای آن استفاده نکنید و در صورت انقضای آن، به دفع آن به صورت صحیح اقدام کنید.

با رعایت این موارد، می توانید DEA را به خوبی نگهداری کرده و از ایمنی و عملکرد بهتر آن در صنایع مختلف اطمینان حاصل کنید.

 

قیمت دی اتانول آمین

برای اطلاع از قیمت دی اتانول آمین با کارشناسان شرکت دلکو صنعت تماس بگیرید.
 

ردیف شرح قیمت به تومان
1 قیمت دی اتانول آمین شازند تماس بگیرید

مشحصات محصول در حال بروز رسانی است.

دیدگاه کاربران

به این محصول امتیاز دهید

دیدگاهی ثبت نشده است.

قیمت دی اتانول آمین

سوالات متداول

DEA به عنوان یک آمین با دو گروه هیدروکسیل (-OH) قابلیت واکنش با اسیدها را دارد و با تشکیل نمک های آمینی، اسیدها را خنثی می کند و از اثرات آن ها جلوگیری می کند.

DEA به عنوان یک آمین دارای خواص جذب CO₂ است. در فرآیندهای جذب CO₂ ، DEA با تماس با گازهای حاوی CO₂ واکنش می دهد و CO₂ را جذب کرده و از جریان گاز جدا می کند.

در صنایع شوینده، DEA به عنوان یک ماده پروتئین دهنده و خنثی کننده برای تنظیم pH محصولات شوینده مانند مایعات ظرفشویی و شامپوها استفاده می شود تا اثرات خنثی سازی و پروتئین دهی را به محصولات ایجاد کند.